Furkan ALAKUŞ

Furkan ALAKUŞ

kendine gel artık Şanlıurfa

00 0000 - 00:00

PTT 1. Lig’te sona yaklaşılırken Şanlıurfaspor gittikçe alt sıralara yaklaşıyor. Tabii Şanlıurfaspor sevdalıları bu durumdan korkuyor, telaşlanıyor ve sakın diyorlar sakın!

Şampiyon kulübe darbe!

Şanlıurfaspor 2 sezon önce Kemal Şaracoğlu yönetiminde şampiyon olmuş ve PTT 1. Lig’e yükselmişti. Şehir muazzam bir sevinç yasamış, sokaklar dolup taşmıştı. Sevinci, başarıyı gören pis eller kulübe darbe kararı aldı ve şampiyon yönetim ile şampiyon başkanı indirdiler. “Artık biz yöneteceğiz, daha iyi olacak, güven bize Urfa” dediler. Şanlıurfalılar inandı, güvendi, sevindi. Transferler, bombalar(!), dönen dolaplar bir türlü bitmedi. Şanlıurfaspor’a darbe yakışmadı, yaramadı!

Rotayı kaybetti, nereye gidiyor?

Şanlıurfaspor, sezon başında şampiyonluk hedefi ile yola çıktı. Yeter artık be, bıktım bunları yazmaktan bıktım. Şampiyon(!) nerede? Biz farklı ligi farklı kulubü mü izliyoruz? Şanlıurfa, bunları haketmedi. Tek çözüm var. Tek çözüm var. Tek çözüm var. Bu hale getiren kimse çıkıp açıklanacak. Bakın tekrarlıyorum a-çık-la-na-cak! Kimse, neyse açıklanacak. Herkes bilecek, Urfa kim olduğunu bilecek, ona göre hareket edecek. Rotayı kaybeden Şanlıurfaspor kaybediyor, kendine gel artık Şanlıurfa!

En kısa sürede açıklama!

Şanlıurfaspor kulüp başkanı Fethi Şimşek’ten en kısa sürede açıklama bekliyorum. Açıklama yapmalı. Açık, açık konuşmalı. “Bunları denedik ama olmadı, bunlar bizle kaldı, onlar kaçtı. Biz buraya gidiyorduk, onlar engelledi” demeli. Engelleyen, kaçan, göçen yoksa başaramadık demeli. Mayıs’ta kongre var. Seçim yakın, tekrar adayım veya değilim demeli. Bu sene olmadı, artık daha farklı olacak, bize güvenin ve destekleyin demeli. Tek çare bu değil, Fethi Şimşek “Şanlıurfaspor camiasından özür diliyorum diyerek istifa ediyoruz” da diyebilir. Ne derse desin ama bir an önce desin sayın başkan. Ortada bir karışıklık var ve sizin iki dudağınız arasından çıkacak sözleri bekleyen bir yığın insan var. Bu sözleri bekleyen birisi de ben Furkan Alakuş, sayın başkan bekliyoruz. Açıklama yapın, bizi rahatladın!

Bela okuma, küfür etme, sabır et!

Şanlıurfaspor taraftarı, camiası, sevdalısı, basını ile hep beraber birlik olmalı. Stad hafta sonu Adana Demirspor maçında dolmalı. Taraftar iyi günde olduğu gibi şampiyonluk maçında olduğu gibi stadı tıklım tıklım doldurmalı. Bu takım küme düşmemeli. 43 yılın hatırı, sevdası, hasreti var. Sakın ama sakın, küme düşmesin. Bu camiada yer alan herkese sesleniyorum; küfür etmeyin, bela okumayın, sabır gösterin. Tepkinizi desteğinizle gösterin. O zaman utanırlar da oynarlar belki futbolcular(!) var ya onlar!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum