Furkan ALAKUŞ

Furkan ALAKUŞ

Taraftar taraftar olmalı

00 0000 - 00:00

HATA HAKKI KALMADI!

Şanlıurfaspor, PTT 1.Lig’de ilk yarının sonlarına yaklaşırken, devre arası transfer çalısmalarına başladı.

Fırsatı kaçırmayın!

Sezon öncesi yanlış politika izlendi. Transfer hataları yapıldı. Güvenilen isimlerden gerekli verim alınamadı. Böylece ilk yarı sona eriyor. Hata hakkı kalmayan Şanlıurfaspor için şifa; Devre arası transfer dönemi. Bu fırsatı kaçırmayın!

Ders Çıkarın!

Şanlıurfaspor, devre arası transfer sezonunu ilaç gibi kullanmalı. Evet, sezon öncesi yönetim transfer konusunda kendisi karar vermek yerine dışarıdan görüş alışverişi yaptı. Menajerlere güvenildi. Herkes kendi derdinde olduğundan gelecek oyuncunun kalitesine ve takıma yapacağı katkıya değil, kendilerine yapacağı katkıya baktılar. Ne de olsa para çoktu, yönetim her açıklamasında öyle diyordu. Her açıklamanda "Maddi sıkıntımız yok" dersen, dikkatleri üzerine çekersin. Herkes "bu takımdan nasıl para yerim" derdine düşer. Sen de bunlara engel olamazsan para suyunu çeker, ne başarı gelir ne de beklenen destek. Bu yaşanan olaylardan ders çıkarın!

Az olsun, öz olsun!

Şanlıurfaspor, devre arası transfer çalışmalarına başladı. Takım için eksik bölgelere transfer yapılmalı. Yapılacak transfer sayısı en fazla 5 olmalı. 10 kişi gönderip, 10 kişi alarak başarının geleceğini düşünmek hayal olur, hayal kalır! Transferler, hazır, bu sezon en az 10 maçta 90 dakika görev yapmış, başarılı oyuncular olmalı. Transfer süper ligden dahi olsa oyuncu maçlara çıkmıyorsa katkı sağlamaz.

Siz gerekeni yapın, başarı gelir!

Devre arası transfer dönemi yeterli transfer yapar, eksiklerini giderirse başarılı olmak için hiçbir engel kalmaz. Sezon öncesi yaptığınız transfer hatalarına düşmeden, takdir edilecek transferler yapın. Başarı, hiçbir zaman takımda 1 oyuncu ile olmaz. Takım ruhu, birliktelik para ile satın alınamaz. Bunları oluşturun, destek olun, aile ortamı haline getirin takımı. Bu kadar önemli bir transfer dönemi için gerekeni yapın, başarı size gelsin!

Taraftar, taraftar olmalı!

PTT 1.Lig’de takımı bulunan Şanlıurfa’da, Şanlıurfaspor yöneticisi Mehmet Çavuş’u sosyal medyada istifaya çağıran bir tarafara 5 bin TL para cezası ve 3 ay Şanlıurfaspor maçlarında stada giriş yasağı verildi.

 

Son olarak taraftar konusuna da değineyim. PTT 1.Ligi’n en kalabalık taraftar sayısı hemen hemen Şanlıurfaspor’a ait. Her maçta stadda 8-14 bin kişi toplanıyor. Bu kadar kalabalık varsa gelecek tepki çok önemli. Durum ne olursa olsun, skor tabelasına bakmaksızın destek olun. Oyuncuları ve teknik direktörü maçtan önce/sonra tribünlere davet edin. Siz gerekeni yapın, başarı gelmiyorsa onlar utansın!

YORUMLAR

  • 0 Yorum