MHP Haliliye İlçe başkanı Sayık'tan 15 Temmuz mesajı

MHP Haliliye İlçe başkanı sayık 15 temmuz mesajı yayınladı

MHP Haliliye İlçe başkanı Sayık'tan 15 Temmuz mesajı

MHP Haliliye İlçe başkanı sayık 15 temmuz mesajı yayınladı

MHP Haliliye İlçe başkanı Sayık'tan 15 Temmuz mesajı
15 Temmuz 2020 - 14:50

15 Temmuz’da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşen milletin, halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğini belirten MHP HALİLİYE İLÇE BAŞKANI MAHMUT SAYIK mesajında “Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin 15 Temmuz hain darbe girişiminin karşısında gösterdikleri onurlu duruşun 4'üncü yıldönümünü kutluyor, 15 Temmuz 2016’da devletin uçakları, tankları ve silahları terör örgütü FETÖ/PDY tarafından milletimize doğrultulmuş ancak bu hain kalkışma, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı, Liderimiz sn. Devlet Bahçeli’nin dik duruşu ve aziz milletimizin destansı mücadelesi ile etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz’da tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşen milletimiz, halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe girişimi, üzerinden geçen bu dört yılda, milli irademizi ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan Türk tarihinin kaydettiği en büyük ihanetlerden biri olduğu gerçeği her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. 


15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli önderliğinde tüm Ülkücüler büyük rol oynamıştır. Genel Başkanımız Türkmen Beyi Devlet Bahçeli’nin güçlü, yürekli ve kararlı bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne geçip “bütün ışıkları yakın hiçbir ışığı söndürmeyiniz” diyerek kurmayları ve genel merkez yöneticileri sabahın ilk ışıklarına kadar ülke ve demokrasi nöbetini eksiksiz olarak tutarak hain darbe girişiminin karşısında onurlu bir duruş sergilemiştir. Bizlerde bu duruşu ömrümüzün sonuna kadar devam ettireceğiz. 15 Temmuz gecesi vatanı, bayrağı, ülküsü ve namusu uğruna şehit düşen bütün demokrasi şehitlerimizi ve binlerce gazi verdiğimiz o gecenin acısını, tahribatını hala yüreğimizde hissediyoruz. Bu vesileyle

 15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. Bu anlamda 15 Temmuz'un unutulmasına, unutturulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. 

"Hainlere karşı gözünü kırpmadan vatanı ve milleti için canını veren tüm aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Allah milletimize ve devletimize bir daha böyle acılar göstermesin. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin." ifadesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum