Halfeti\'de temizlik çalışmalarına ağırlık verildi

Halfeti Belediyesi ilçe sınırlarında oluşan evsel atıkların sistemli bir şekilde toplanarak taşınmasını sağlamak, cadde ve sokakların süpürülmesi doğrultusunda yürütmüş olduğu çevre temizliği çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Halfeti\'de temizlik çalışmalarına ağırlık verildi

Halfeti Belediyesi ilçe sınırlarında oluşan evsel atıkların sistemli bir şekilde toplanarak taşınmasını sağlamak, cadde ve sokakların süpürülmesi doğrultusunda yürütmüş olduğu çevre temizliği çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Halfeti\'de temizlik çalışmalarına ağırlık verildi
14 Ekim 2015 - 17:36

Bu kapsamda büyükşehir belediye yasası ile birlikte hizmet alanı daha da genişleyen Halfeti Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelere yeni çöp konteynırları koyarak ilçeye bağlı tüm mahallelere temizlik hizmeti vermeyi çalışıyor. 

Halfeti Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, büyükşehir yasasıyla beraber genişleyen hizmet alanında ihtiyaç duyulan yoğun çalışmayla beraber ilçe ve bağlı tüm mahallelere hizmet götürmek için çalışmalarını hızlandırdı. Belediyemiz ilçe sınırları içerisinde evsel atıkların sistemli bir şekilde taşınmasını sağlamak, cadde ve sokakların süpürülmesi doğrultusunda vereceği hizmet ile birlikte çevre temizliği konusunda sürdürdüğü çalışmalara hız verdi. Bu kapsamda ilçemizde temizlik hizmetleri hizmet alımı ve kadrolu işçiler ile birlikte 500’ü aşkın adet çöp konteynırı, 3 adet traktör, 6 adet çöp toplama, 1 adet yol süpürme ve 1 adet sulama aracı ile çalışmalar yürütülüyor.

mevcut imkanlar ile ilçede, ilçe merkezi başta olmak üzere (eski ve yeni yerleşim yerleri) Arğıl, Seldek, Yeşilözen (Ang), Argaç (Tîfnik), Cumhuriyet, Dutluca (Tûtûrç), Fıstıközü (Tishê), Bulaklı (Tatayn), Karaotlak (Karemezre), Yukarı Göklü (Gogana Jorin), Aşağı Göklü (Gogana Jerin), Saylakkaya (Cîbîn), Durak (Aram), Ortayol (Ereh), Ömerli (Amara), Kantarma (Qênterma), Dergili (Derto) Sütveren (Helbînî), Kurugöl (Aftar) ve Gözeli (Ayno) ile birlikte son zamanlarda yeni eklenen mahallelere de konulan çöp konteynırları ile temizlik hizmetleri verilmeye devam ediyor.

Ayrıca ilçe merkezinde yapımı devam eden Çevre Yolu’nun tamamlanması halinde geri dönüşüm için alınan 10 adet geri dönüşüm konteynırı merkezde belirlenen noktalara yerleştirilecek.Sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Emin Yılmaz, ileriki süreçlerde geri dönüşüm için aldığımız konteynırların sayını da artırma yoluna gideceklerini beliterek, bu sayıyı katlamayı ve aynı sistemi eskiden belde olan mahallelere yerleştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Yılmaz, mevcut mahallelere dağıttıkları çöp konteynırlarını ise Yukarı Göklü Mahallesi’nde bulunan atölyede kendi imkanları ile imal ettiklerini belirterek, tek amaçlarının halka hizmet etmek olduğunu belirtti.Diğer mahallelerin de temizlik hizmetlerine imkanlar ölçüsünde en kısa zamanda başlanacaklarını söyleyen Yılmaz, “Tüm mahallelerimize hizmet sunamamanın sıkıntısını yaşamaktayız. Halkımıza daha iyi hizmet sunabilmek için belediyemizin tüm imkanlarını kullanmaktayız. Bu nedenle çöp toplama aracı ve çöp konteynırı ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Asıl olan temizlemek değil, kirletmemektir. Halkımızdan da ricamız ilçemizin temizliğinde belediyemize ilçemizi temiz tutarak yardımcı olmalarıdır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum