Birecik ve Halfeti büyüledi

Şehremaneti\'den Büyükşehir Belediyelerine adlı belgeselde Birecik ve Halfeti ilçemizde yerini aldı.

Birecik ve Halfeti büyüledi

Şehremaneti\'den Büyükşehir Belediyelerine adlı belgeselde Birecik ve Halfeti ilçemizde yerini aldı.

Birecik ve Halfeti büyüledi
18 Nisan 2015 - 13:32

TRT Belgesel Televizyonu için Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu (MİGFED) tarafından çekimi gerçekleştirilen ve Temmuz ayından itibaren gösterilmeye başlanacak olan, 30 Büyükşehir Belediyesi sınırları içersinde belediyeciliğin dünü ve bugününü konu alan “Şehremaneti\'den Büyükşehir Belediyelerine” adlı belgeselde Birecik ve Halfeti ilçemizde yerini aldı. MİGFED ekibi çekimler sırasında saklı Cennet Halfeti ve Güneydoğu’nun incisi Birecik ilçesine de hayran kaldılar.

Şanlıurfa’daki çekimlerini gerçekleştiren ve memnun ayrılan Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Başkanı Kenan Macit, Başkan Vekili İbrahim Gürkan Sarı, Denetim Kurulu Başkanı Nuray Öcalan, Proje Koordinatörü Mehtap Kayaoğlu, Kırıkkale Gazeteciler Derneği Başkanı Cengiz Selci ve çekim ekiplerine, Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu (GGF) Başkanı M.Talat Akay, GGF ve Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Genel Sekreteri Müslüm Abacıoğlu, Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat da eşlik ettiler.
MİGFED ekibi, Birecik ziyaretlerinde Kızılay Şubesini de ziyaret ettiler. Halfeti ilçesinde de sahil kenarında Muhtarlarla bir süre sohbet ettiler.

Saklanacak bir eser bırakıyoruz

Kendilerine gösterilen ilgiden ve destekten dolayı herkese teşekkür ettiklerini belirten Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu (MİGFED) Başkanı Kenan Macit, “30 Büyükşehir Belgesel çekimine dünyanın ilk yerleşim yerlerinden olan Şanlıurfa’dan başladık. Mümkün olduğunca şehrin güzelliklerini sergilemeye çalıştık. Ulaşabildiğimiz Belediye Başkanlarımızla, Belediye önünden gelip geçen rastgele bazı vatandaşlarımızla, Urfa’yı çok iyi anlatabileceklerine inandığımız birkaç büyüğümüzle röportajlar yaptık. Çok güzel bir eser meydana çıkaracağımız için mutluyuz. Şanlıurfa geleceğine de saklanacak bil eser bırakmış oluyoruz” dedi.

Belgesel çekiminde sıra GAP illeri ve Valilerinde

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün il dışında olması nedeniyle kendilerinin görüşlerini alamadıklarını belirten MİGFED Başkanı Macit, “Her nekadar Büyükşehir Belediyeciliğini içeriyorsa da, böyle bir belgeselde Sayın Valimizin de bir konuşması olsun isterdik. Ancak kısmet olmadı. İnşaallah ileriki zamanda Güneydoğu Anadolu Gazetecileri Federasyonundan arkadaşlarımızla birlikte, sadece Güneydoğu illerini kapsayan 9 ilin tarihi ve mukaddes makamlarının çekimlerini gerçekleştirdikleri zaman il Valilerimizin görüşlerine mutlaka yer verilmesini arzu ederiz” diye konuştu.

Birecik ve Halfeti’ye teşekkür

Macit, belgesel çekimleri sırasında son olarak gittikleri Birecik ilçesinde kendilerine destek olan gazeteci meslektaşımız ve Türk Kızılayı Birecik Şube Başkanı Şevket Demir ve ekibine, Birecik Özel Kalem Müdürü M.Yaşar Karaoğlu’na, Halfeti Kaymakamı Mutlu Köksal’a, Halfeti Halk Eğitim Müdürü Eşref Arıkan’a ve Halfeti Turizm İşletmecisi Salih Kurt’a da teşekkür ettiklerini, Şanlıurfa’ya ve özellikle Birecik ve Halfeti’ye hayran kaldıklarını söyledi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum