Bilim, Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri Başladı

Harran Üniversitesi Bilim, Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri Başladı

Bilim, Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri Başladı

Harran Üniversitesi Bilim, Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri Başladı

Bilim, Kültür, Sanat Ve Spor Etkinlikleri Başladı
18 Mayıs 2015 - 17:59

Dört gün boyunca devam edecek olan, Harran Üniversitesi Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri bugün başladı

Üniversitemiz Osmanbey yerleşkesinde, 18 Mayıs 2015 tarihinde (Bugün)  merkezi kafeterya bahçesinde başlayan etkinliğin açılış törenine üniversitemiz rektörü Prof.Dr Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necip Özgökçe, Rektör yardımcıları,dekanlar,akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

22 Mayıs 2015 tarihinde sona erecek olan Bilim, kültür,sanat ve sporetkinlikleri, protokol üyeleri ve öğrencilerin, merkezi kafeterya önünden başlayıp, üniversite tören alanında sonaeren kortej yürüyüşü ile başladı.

Tören alanında halk oyunları gösterisiyle devam eden Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerinde Rektörümüz Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile birlikte protokol üyeleri ve öğrenciler halay çekmesiyle devam ederken, etkinliklerdeüniversite öğrenci kulüpleriaktif görevaldı.

Etkinliklere üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğrencilerinin Spor salonunda badminton turnuvaları renk kattı.

Etkinlikler, saat11.00’da başlayan öğrenciler arası yüzme yarışmaları ile devam ederken, merkezi kafeteryada görsel sanatlar kulübünün hazırladığı sergi açılışı ile devam etti. Serbest konulusergi açılışını,üniversitemiz rektör yardımcısı Prof.Dr. Şerafettin Çelik ve kulüp danışman hocaları yaptı. Sergiyi gezen Rektör Yardımcısı  Çelik sergilenen resimler hakkında bilgi aldı.

Hazırlanan sergi etkinliği hafta boyunca açık kalacak.

Etkinlikler, tiyatro, skeç, stendupgösterileribasketbol ve voleybol final maçları ve kupa törenleri, Türk Halk Müziği dinletisi, söyleşiler, izcilik etkinliği ve tasavvuf musikisi ile devam edecektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum