Antep Feribor indiriyor,Urfa Yolunu yapmıyor

Şanlıurfa’nın en fazla turist çeken mekanlarının başında olan Halfeti elden gidiyor.

Antep Feribor indiriyor,Urfa Yolunu yapmıyor

Şanlıurfa’nın en fazla turist çeken mekanlarının başında olan Halfeti elden gidiyor.

Antep Feribor indiriyor,Urfa Yolunu yapmıyor
12 Mayıs 2015 - 23:28

Turistik mekan sıkıntısı yaşayan Gaziantep turistleri Antep’de tutmak için, Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine göz dikti.  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde Fırat Nehrine feribot indirdi. İndirilen feribot Gaziantep’in Nizip ilçesine bağlı Zeugma Antik kentinden Halfeti’ye turist ve araç taşımaya hazırlanıyor. Halfeti’ye gitmek için Birecik’ten geçmek zorunda kalan turistler Nizip’in Zeugma Antik Kentinden bindikleri feribotlarla Halfeti turunu yapacak ve geri Zeugma antik kentine götürülecek. Bu sayede turistler Şanlıurfa yerine Gaziantep’te konaklayacak.

Neredeyse tamamı Şanlıurfa topraklarında bulunan Fırat Nehrine indirilen feribotun videosunu paylaşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Arkadaşlarımız Fırat üzerinde yolcu ve otomobil taşıyacak Belkıs 1 feribotunu suya indirdiler. Fırat\'a çok yakıştı. Bir diğerini de yakında indireceğiz” diyerek taşımacılık yapılacağını duyurdu.

FERİBOT BİRECİK’İ BİTİRECEK

Gaziantep’e gelen turistlerin büyük bir bölümü Halfeti ziyaretini de gerçekleştiriyor. Gaziantep’ten Halfeti ilçesine giden turistler Birecik’ten geçmek zorunda kalıyor. Fırat nehrine indirilen feribot Birecik ilçesinden geçen turistlerinde önüne geçecek. Gaziantep’ten gelen turistler Nizip’in Zeugma kentinden direk feribotlarla Halfeti ziyaretlerini gerçekleştirip tekrar Zeugma’dan Gaziantep’e dönecek. Bu nedenle Birecik’in turistik geliri de sekteye uğrayacak.

“ANTEP FERİBOT İNDİRİYOR, URFA YOLLARI YAPMIYOR”

Halfetililer Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Halfeti için hiçbir adım atmadığını savunuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Feribot seferleri başlatacağını belirten Halfetililer; “ Halfeti’nin tek geçim kaynağı turizm fakat Büyükşehir Belediyemiz hiçbir çalışma yapmıyor. Fatma Şahin geçtiğimiz günlerde Fırat üzerinde taşımacılık yapmak için feribot indirmiş. Zeugma ile Halfeti arasında turist taşıyacakmış. Halfeti yaz kış turist çekiyor. Özellikle yaz aylarında günde 10 Bin turist geliyor. Büyükşehir Belediyemiz daha yolumuzu bile yapmıyor” diyerek yetkilileri göreve davet etti. UrfaHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum