80 ildeki mitingler düşmanlara korku saldı

Kurtulmuş; \"80 ildeki mitinglerimiz dosta moral, dosta kuvvet, milletimize kuvvet ve düşmanlarımıza da korku salmış bir milli duruştur\"

80 ildeki mitingler düşmanlara korku saldı

Kurtulmuş; \"80 ildeki mitinglerimiz dosta moral, dosta kuvvet, milletimize kuvvet ve düşmanlarımıza da korku salmış bir milli duruştur\"

80 ildeki mitingler düşmanlara korku saldı
08 Ağustos 2016 - 18:19

7 Ağustos’daki mitingin bir milat ve yeniden doğuş olduğunu vurgulayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş,  \"Milli iradenin, üç haftadır devam eden milli irade nöbetlerinin gerçekten taçlandığı muhteşem, mahşeri vicdanın ortaya koyduğu muhteşem bir mitingdir, milletin devletle bütünleştiği büyük bir mitingtir. Bu anlamda tüm milletin darbelerin karşısında, demokrasinin yanında olduğunu gösterdiği önemli bir milli duruştur. Kısacası dünkü İstanbul ve 80 ilde ki mitinglerimiz dosta moral, dosta kuvvet, milletimize kuvvet ve düşmanlarımıza da korku salmış bir milli duruştur. Ümit ediyoruz ki bundan sonra hem Türkiye, 7 Ağustos’taki bu büyük mitingle birlikte çok büyük bir ivme kazanarak reform istikametinde yoluna devam edecek, demokratikleşmesini sürdürecek, Türkiye’de milli birlik ve dayanışmasını çok daha üst seviyeye çıkaracak, ekonomik ve siyasal reformlarını da tereddütsüz sürdürerek yoluna devam edecektir. 15 Temmuz darbe teşebbüsünden itibaren çok ciddi bir şekilde kamu diplomasisi alanında da önemli faaliyetler yürütüyoruz. Bir taraftan Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü diğer taraftan Dışişleri Bakanlığımız diğer taraftan Avrupa Birliği Bakanlığımız ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlar hep beraber Türkiye’deki darbe gerçeğini anlatmak ve darbenin arkasındaki bu FETÖ’cü çetenin nasıl bir dünya görüşüne sahip olduğunu bütün dünyayla paylaşmak için kollarını sıvadı çalışıyor. Bu anlamda Türkiye’nin tezlerini, milletin ortak duruşunu ve demokrasiyi sahiplenişini bütün dünyaya anlatmaya gayret ediyor ancak demin de ifade ettiğim gibi hangi çalışmayı yaparsak yapalım anlamak istemeyenler, ortadaki gerçekler ne kadar yalın olursa olsun bunları anlamak istemiyorlardı. Anlamayamadıkları için değil, anlamak istemedikleri için anlamıyorlardı ama dünkü mitingin bu tür çevrelerin de gözünü açtığını da zannediyoruz. Bundan sonra ortadaki mesele açıktır ve biz bütün kollarımızla birlikte, dört koldan bütün dünyada diplomasi, kamu diplomasisi faaliyetlerini sürdüreceğiz. Özellikle ekonomi diplomasisi ve insan hakları ile ilgili alanda bu FETÖ’cü çevreler ve onların networklerinin ortaya koyacağı algı operasyonlarını da kıracağız, bu algı operasyonlarına karşı da ülkemizin tezlerini bütün dünya ile paylaşmaya devam edeceğiz\" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum