Yusuf Güler

Yusuf Güler

Şanlıurfa yüzde 62 oy ile Güvenç’e yetki verdi

00 0000 - 00:00

Büyükşehir Yasası ile İl Genel Meclislerinin kapatılması ve İl Özel İdaresinin kapatılması ile Büyükşehir Belediye Meclisinin il genelinde İl Özel İdarenin yerini alması bu hizmetlerin atanmışlardan seçilmişlerin eline geçmesi ile bu dönemde hizmetlerin hızlı ve düzenli yapılmasının amaçlandığı belirtiliyor. Şanlıurfa’daki müteahhit firmaların yaptıkları köy yollarının kısa sürede yaz boz tahtasına dönmesi Belediyenin yol yaparken buna dikkat edeceğine inanıyorum.

Şanlıurfa’nın gerek GAP gerekse tarihi ve kültürel yapısı ,inanç turizmi nedeni ile önemli projelere ihtiyacı var. İl geneli için AK Partinin hazırladığı 763 projenin 5 yıl sürede gerçekleşmesi durumunda Şanlıurfa’nın 5 yıl sonra nüfusunun 3 milyonun üzerine çıkacağı muhakkaktır. 1990 yıllarda Şanlıurfa’nın nüfusunun 2 milyon olacağı telaffuz edildiğinde insanların olur mu ? dedikleri, ancak bu gün nüfusun gerçekten 2 milyona dayandığını görüyoruz. Huzur kendi ve tarıma dayalı sanayi ve turizmin gelişmesi ile Belediye Başkanlarının verdiği kentsel dönüşüm ve konut yapımı gerçekleşirse Şanlıurfa’da konut fiyatları düşüp kiraların azalması da söz konusu olacaktır.

Son 10 yıllık dönemde Dr. Eşref Fakıbaba döneminde yapılan hizmetlerin bundan sonraki 10 yıl içinde de yapılması durumunda Şanlıurfa hak ettiği yere gelecektir

Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Celalettin Güvenç’i tebrik ediyorum. Valilik tecrübesi ve Devlet adamlığı ile her kesimi kucaklayacağını bizzat kendisinin belirtmesi ile Belediyenin şimdiye kadar olduğu gibi rant kapısı olmayacağı, siyasilerin arka bahçesi olmayacağını inşallah göreceğiz.Çünkü, Şanlıurfa yüzde 62 oy ile Güvenç’e yetki verdi. Bu yetkiyi de  hak ve adalet içinde yönetilmek için verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum