Yusuf Güler

Yusuf Güler

Samsat meydanı düzenlemesi

00 0000 - 00:00

Şanlıurfa’da bu yıl meydan düzenlemelerinin başlatılması Şanlıurfa’nın artık büyükşehir olduğunun en büyük göstergelerindendir.

            Vilayet önündeki düzenleme, eski Hükümet konağı yerindeki düzenleme ,11 nisan stadyumundaki düzenlemeler ve son olarak Samsat meydanında başlatılan düzenleme ile şehir modern bir yapıya kavuşmasını takip ediyoruz.

            20.Zırhlı Tuğay Komutanlığı ile yapılan anlaşma ile tarihi karakoyun üzerindeki mahfel ve Mehmetçik dershanesi olarak kullanılan yerlere karşılık Belediye tuğay içinde bir ordu evi yapılması olduğu öğrenildi. Şehrin en merkezi yerinde bu yerlere karşılık ordu evi yapılması normaldir.hızmali köprünün bulunduğu ve karakoyun içinden Atatürk barajından gelecek su ile güzel bir mesire ve dinlenme yeri olacak. Ancak, hızmalı köprünün yanında bulunan benzinlik tarihi yapılarla uygunluk arzetmiyor. Belediyenin tugay iye anlaştığı gibi bu benzinlik işletmesi ile de anlaşarak mağdur olmayacağı bir yerde benzinlik yapıp teslim etmesi ile tarihi mekanlar ortaya çıkacak ve Samsat meydanı daha da güzelleşecektir.

            Şanlıurfa’dan ayrılıp değişik şehirlerde yaşayan Şanlıurfalılar memleketlerine gezmeye geldiklerinde değişimi görünce şaşırıyorlar. Be nedenle Şanlıurfa belediye başkanı Dr.ahmet Eşref Fakıbaba’yı ve ekibini kutluyorum.

            Eski hükümet konağı, 11 nisan stadyumu, mahfel’in yıkılması hayal idi.bunların gerçekleşmesini görmek Şanlıurfa’nın hak ettiği yere gelmekte olduğunu görmek bir Urfalı olarak bizi sevindiriyor.

            Fakıbabanın birinci dönemi kadar ikinci dönemi de Şanlıurfa’ya çok büyük eserler kazandırdı.

            Bu memlekete hizmet edenler asla unutmamış ve unutulmayacaktır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum