Yusuf Güler

Yusuf Güler

MHP ve BDP’nin Oyları artacak

00 0000 - 00:00

Yerel seçimlerin yapılmasına iki ay kala Türkiye’nin bir çok ilinde ilçe adayları henüz son günlerde açıklanabildi. Özellikle AK Parti’nin adayları konusunda basına yapılan sızmalar nedeni ile gerek AK Parti Genel Merkezi gerekse il Teşkilatları ve partililer arasında bu sızmalar rahatsızlık yaratmıştı.

Nihayet önceki gün Şanlıurfa’nın merkezini ilgilendiren 3 ilçe ile diğer ilçelerin adayları belli oldu. Buna göre ; Haliliye ilçesine Fevzi Demirkol, Eyyübiye ilçesine Mehmet Ekinci,  Karaköprü ilçesine mevcut Başkan Nihat çiftçi, Viranşehir ilçesine İbrahim Gelin, Suruç ilçesine İbrahim Halil Yıldız, Siverek ilçesine Resul Yılmaz, Hilvan ilçesine mevcut Başkan Aslan Ali Bayık, Harran ilçesine mevcut Başkan Mehmet Özyavuz, Halfeti ilçesine Mehmet Erdoğan, Ceylanpınar ilçesine Menderes Atilla, Akçakale ilçesine mevcut Başkan Abdulhakim Ayhan, Birecik ilçesine mevcut Başkan Faruk Pınarbaşı ve Bozova ilçesine mevcut Başkan Hasan Arusoğlu aday gösterildi.Bundan sonra seçimleri takdiri Şanlıurfa halkı yapacaktır.

Ancak, Şanlıurfa’daki seçimler devamlı zor geçmiştir. Bu dönemde gerçekten gerek ilçe adaylarında gerekse Belediye Meclis adaylarında sürprizler yaşanacaktır. Kızgınlar açık olmasa da el altından rakip partileri destekleyeceklerdir.

Şanlıurfa halkı seçimde devamlı huzurdan yana, demokrasiden yana yer almıştır. Bu nedenle Şanlıurfa’da AK Parti, MHP, BDP, CHP, Saadet partisi olmak üzere güzel bir yarış yaşanmaktadır. Büyükşehir belediye Başkanlığı ise AK Parti Adayı Celalettin Güvenç, BDP adayı Osman Baydemir ve MHP adayı Mustafa Kemal Saraçoğlu arasında geçecek. Diğer partilerin seçmenleri ise son günlerde muhtemelen bu üç partiden bire yöneleceklerdir. Tabi bu benim şahsi düşüncem. Bunu zaman gösterecek.

 

  Bu seçimde MHP ve BDP’nin yoğun bir çalışma içinde olması dikkat çekiyor ve Bu yerel seçimde oylarını büyük ölçüde artıracağı görünüyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum