Yusuf Güler

Yusuf Güler

Herşey Şeffaf olursa Kimse dedikodu yapmaz...

00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Büyükşehir oldu. Karaköprü Beldesi ilçe oldu. Oturmuş bir sistemi olduğundan sadece ilçe olarak ismi değişti. Mart ayında yapılan yerel seçimler ile Büyükşehir belediye Başkanı ile birlikte Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye Belediye Başkanları da seçildi. Buraya kadar güzel.
Vatandaşlarımız Büyükşehir yasası ile seçimlerden sonra fiili durum nedeni ile kurulan Kaymakamlık ve Belediyelerle muhatap olacaklar. Şehrin merkezi konumundaki Kadıoğlu mahallesinde işyerimiz bulunuyor. Eyyüpiye’li olduk.Ancak vatandaşlarımız hangi ilçeye bağlı olduğunu bilmiyor. Kaymakamlıkların yerlerini ve belediye Başkanlıklarının yerlerini de bilmiyor. Nüfus idareleri bölündü. Sosyal Yardımlaşma, Milli Eğitim başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar ilçelerde teşkilatlanıyor. Vatandaş iş ve işlemleri için vilayet ve Kaymakamlık ve Belediyeler arasında mekik dokuyor ve iş ve işlemlerini yapamadan geri dönüyor.
Şanlıurfa’nın Büyükşehir olduğu belli idi. Dönemin Valisi Celalettin Güvenç, tarihi binalardan Atatürk lisesi ve eski Kız meslek Lisesi gibi merkezi yerlerdeki binaları tahsis edip hem belediye hem de Kaymakamlıkları burada birlikte yeni bina yapılana kadar organizeyi sağlamış olsa idi. Bu kaos ortamı da olmazdı.
Vatandaşların bu ızdırabı ne zaman bitecek bilinmez ama Büyükşehir ile bol bol makam ve unvan sahibi olanların çokluğu saymamız mümkün değil. Büyükşehir’de Genel Müdürler, Daire Başkanları, Şube Müdürleri ,Genel sekreter ve Yardımcılığı kadroları, ilçelerde ise tüm kurum ve kuruluşların müdürlükleri oluştu. Şanlıurfa’nın üstü düzey müdürü bu şekilde maşallah çoğaldı. Temennimiz ve ünvanlılar bu memlekete hizmet etmek için gayret ederler. Vatandaşa tepeden bakan, havaya giren bu ünvanlıların içinde bazılarını görünce eyvah bu memleket bitti insanın diyesi geliyor.

Belediye Başkanları dürüst olması güzel ,yememesi o da güzel ancak yedirmemesi de o kadar önemli. İhale takipçileri, toprağın suya ihtiyacı olduğu gibi ihalelere rantlara ,arsalara gözlerini dikenlerin gözü Şanlıurfa Büyükşehir belediyesinde bize gelen duyumlarda bu şekildi.
Şimdi Sayın Güvenç’e sesleniyorum. Büyükşehir’de yapılan tüm ihaleleri şeffah ve basının huzurunda yapılmasını sağladığınız takdirde halkın takdirini, belki rantçıların tepkisini alırsınız. Ama görev yaptığınız dönem içinde kimse Sayın Celalettin Güvenç buna rant sağladı diyemez ve dedikodu yapamaz.
Bizden söylemesi takdir sayın Başkanın…..

YORUMLAR

  • 0 Yorum