Yusuf Güler

Yusuf Güler

Gezi olayları ve Türkiye

00 0000 - 00:00

Yaklaşık 20 gündür Türkiye’nin gündeminden  gezi olayları düşmüyor. 1980 öncesi duruma getirilmek istenen Türkiye, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ileriyi görme olayların kaynağının ne olduğu bilmesi ile  MHP teşkilatının olayların içinde yer almaması ile Türkiye büyük bir iç karışıklıktan kurtuldu.

 

Hükümetin dış güçler, faiz lobisinin işin içinde olduğunu ve Türkiye’deki illegal örgütlerin olduğunu söylemesi, CHP’nin ise bunun tersini söylemesi kafaları karıştırmaktadır.

 

20 gün içinde faizlerin yükselmesi, borsanın düşmesi ve turistlerin gelişlerini iptal etmesi ile ülke zarara girdi.

 

Kısa zamanda Türkiye Büyük millet meclisinde bir araştırma komisyonu kurularak bu olayların derinlemesine irdelenmesi ve halkın bilgilendirilmesi gerekmektedir.

 

Çünkü, AB Parlamentosu bizi kınıyorsa, Rusya, ABD ve bir çok ülke bu olaylarla ilgili Türkiye Devletine üzüntülerini bildiriyorsa. İstanbul’da başlayan olayların Türkiye’ye yayılıyorsa Hükümetin bu olayı basit bir olay gibi algılaması ileride daha büyük olayların gelmesini düşünmelidir.

 

Hiçbir yabancı devlet kendi ayakları üzerinde durabilen, komsularını etki altına alabilen Türkiye istemez. Avrupa’nın, Amerika’nın ve diğer batı ülkelerinin maskesinin düşmesine gerek yok ki yüzyıllardır bunlar aynı ve aynı kalacaktır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum