Yusuf Güler

Yusuf Güler

Dilenciler Turizm’e zarar veriyor

00 0000 - 00:00

Şanlıurfa peygamber kenti inanç turizminin merkezidir. Bu bilen dilenciler yıllardır. Diyarbakır, Adana, Osmaniye başta olmak üzere çeşitli illerden Şanlıurfa’ya gelmektedir.Bu dilenciler genellikle cami önleri kentin yoğun olduğu bölgelerde dilenmektedirler. Suriye’deki iç savaş nedeni ile Şanlıurfa’ya göç eden Suriye’lilerin maddi durumu iyi olmayanların kentin her bölgesinde dilenmeye başlaması ve vatandaşları rahatsız etmesi dikkat çekiyor. Valiliğin karşısında trafik ışıklarının olduğu yerde ,Viranşehir-Şanlıurfa karayolunun Abide kavşağına girişte trafik ışıklarında, Gaziantep-Şanlıurfa Karayolunun abide girişinde kırmızı ışıklarda, Atatürk Caddesi –Abide girişinde trafik ışıklarında Suriye’yi dilencilere emanet. Çoğu zaman ellerinde küçük çocuk bulunması insanların duygularını sömürmesine neden oluyor.

 

Türkiye Cumhuriyeti Suriye’den göç edenler için kamp kurdu.üç öğün yemeklerini ve aylık olarak ihtiyaçları için maaş bağlandı. Dünyanın en modern kampları kuruldu. Türkiye’ye girişlerin kontrolsüz olması nedeni ile Şanlıurfa merkezine gelen Suriyelerin asayişe müessir olaylara da karıştıkları dikkat çekmeye başladı. Fuhuşta yakalananlardan sonra bir kadının altınlarını çalan Suriyeli yakayı ele verdi.

 

 

Suriye’deki iç savaşın emperyalist ülkelerin parmağının kalkmaması sonucu daha da uzayıp Suriye’nin ekonomik olarak daha da çökmesi beklenmektedir. Binlerce müslümanın katledildiği Suriye’de iç savaştan kaçanlar soluğu komşu ülkelerde almaktadır. Huzurlu bir kent olan Şanlıurfa’da misafir olarak bulunan Suriye’lilerin kontrol altında tutularak vatandaşın canını yandırmaması için gerekli tedbirlerin alınması tabi yetkililere düşüyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum