Mehmet Bakay

Mehmet Bakay

Urfasporun ilk maçında berabere kalması Normaldir

00 0000 - 00:00

Şanlıurfaspor yönetimi bu yıl önemli transferler gerçekleştirdi. Yapılan transferlere bakıldığından hedefin bu yıl şampiyonluk olduğu görülüyor.  Tabiî ki ilk maç heyecanla bekleniyordu. İlk maçta Şanlıurfa spor kendi saha ve seyircisi önünde Karşıyakaspor karşısına : Fevzi Elmas , Mehmet, Sedat , (Sezer dk. 38 ), Mehmet , Murat (Sercan dk. 59 ), Engin , Onur Akbay , İsmail , Kağan , Sankoh (Georgios dk. 90 ), Yasin ‘den oluşan oyuncuları ile çıktı. Maç sonunda 2-2 ile berabere kaldı.

 

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Raşit Çetiner ise maç sonrası yaptığı değerlendirmede, maçın çok sıcak bir havada oynandığını belirterek, “Futbolcu arkadaşlarımızın bu havaya alışık olduğunu düşünerek, 15 gündür şehrimizde çalışıyoruz. Oyuna kötü başladık, mağlup duruma düştük ama tabi iyi bir karakter gösterdi oyuncular galip duruma geçtik. Bu arada ilk yarıda çok net 1-2 tane pozisyon kaçırdık. İkinci yarıda oyunun gerçek mutlak hakimi bizdik. Karşıyaka kalemizde gelmedi dersek yeri olabilir. Oyunun büyük bir çoğunluğu üstünlüğümüz altında geçti ve bu arada çok net pozisyonlarda kaçırdık. İşte bu Sercan’ın vurduğu bir top yandan gitti, İsmail Haktan’ın vurduğu bir top üstten gitti. Bir top ortada kaldı onu atamadık. Neticesinde elimizdeki topu verdik. 88. dakika da hiç hesapta olmayan bir gol yedik bu bizi tabi son derece üzdü. Bizi üzerken seyircimizi de bizi sevenleri, gönül verenleri de üzdü ama bu ilk haftadır ilk haftalar her zaman çok zor geçer. Telafisi çok çok uzun haftalar var önümüzde her geçen hafta üstüne koyarak devam edeceğiz. Göze daha hoş gelen, daha savaşçı bir futbol oynayacağız ve yüklendiğimiz misyonu yerine getireceğiz diye düşünüyorum. Bu takım bizim takımımız, benim takımım ben kurdum bu takımı, ümit ediyorum ki bu arkadaşlar kendilerine gönül veren insanları mutlu edeceklerdir, sakin ve kararlı olmalıyız.dedi.

İlk maçımızda beraber kalmamız normaldir. Takımın birbiri ile uyumu sonrasında galibiyetlerin geleceğine inanıyorum. Geçen yıl süper lige çıkma şansını bazı olumsuzluklar nedeni ile kaybetmiştik.Şimdi artık hiçbir olumsuzluk yok. Gerek bu yönetim takımı istenen ve hedeflenen yere çıkaracaktır.

 

Çünkü, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanılurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba başta olmak üzere milletvekilleri, sivil toplum örgütlerinin desteğini alan Şanlıurfaspor belki de tarihte en büyük desteğe sahip bulunuyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum