Mehmet Bakay

Mehmet Bakay

Soma İçin Tek Beden olmalıyız

00 0000 - 00:00

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen patlama sonucu 17 Mayıs 2014 tarihi itibari ile 301 vatandaşımız ekmeği için bu ülkenin geleceği için ekonomisine katkı için şehit oldu. Hükümet Tarafından 3 günlük milli yas ilan edildi. Bu gibi elim olaylarda ülke olarak 3 günlük yas tutmak çok önemli bir olay, çünkü madenlerdeki güvensizlik kamuoyunun gündemine giriyor. Yetkililerin ivedi olarak tedbir almalarını sağlamayı da amaçlıyor.Madende varsa ihmal açığa çıkarılmalı ve varsa suçlular cezalandırılmalıdır.

Bu ülke için sınırda bizim güvenliğimiz için şehitlerimiz oldu. Milli Yas ilan edilmedi. Depremler oldu. Milli yas ilan edilmedi. Ancak, bu olayda edilmesi demek ki yetkililerimizi artık duyarlı hale geldiğini görmekten mutluluk duyuyoruz.

Milli Yasa ne kadar uyuldu. Bir çok yaygın gazetemiz başlıklarını siyah çıkardılar. Televizyonlarımızın bir çoğu da öyle yaptı. Ancak bazı kanallar müzik ve eğlence yayınlarına devam ettiler.3 gün sabır edemediler. Duyarlı olamadılar.Karadeniz TV ise daha da duyarlılık göstererek yayın yapmadı ve şehitlerimizin için yayına ara verdik dediler.

Türk Milleti olarak acılı ve sıkıntılı günlerde tek beden olarak durmamız gerekir. Gerek iktidar, gerekse muhalefeti ile bu insanlarımızın ailelerinin acılarına ortak olmamız gerekiyor. Ülke genelinde bu şehitlerimizin ruhları için müftülüklerce mevlit okutulmalıdır. Ailelerine maddi destek için kampanyalar düzenlenmeli bir nebze de olsa acılarını azaltılmalıdır.

Allah bir daha böyle bir acı göstermesin. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum