Arif ÖZEL

Arif ÖZEL

Ah Urfaspor, Vah Urfaspor

00 0000 - 00:00

Şanlıurfaspor, 2 hafta önce Adana Demirspor’u yenip, geçen haftada Bolu deplasmanından 1 puan alması taraftartarlarımızı umutlandırmıştı. Evinde Gaziantep BBSK ile yapan takımımızın bu maçtan 3 puan alması kesin gözüyle bakılıyordu. Ama tersi olunca yani 3 puanı vermemiz umutlanan taraftarlarımızın umudunu yitirdi.

Futbolcularımızın formsuzluğu taraftarların gözünden kaçmadı.Bu hafta sahada atak yapamayan,koşamayan bir takım vardı.Böyle de olunca 3 puanı alan taraf Gaziantep BBSK oldu.Bu maçı aldığımızı düşünelim,rakibimizle olan puan farkı 10’a çıkacaktı.Ama yenilince fark 4’e indi.Yani Şanlıurfaspor bu hafta 3 puan değil 6 puan kaybetti.

İlk yarının son dakikalarında penaltı kazanan Gaziantep BBSK, Fevzi Elmas’ın kurtarışıyla penaltı atışından yararlanamadı. İlk yarı golsüz sonuçlandı. İkinci yarı daha baskın oynayan deplasman takım golü buldu.Olur, gol yemek normaldir.Ama gol yedikten sonra gol atma çabasında bulunmadıysan problem vardır.Şanlıurfaspor bugün galip gelmek için hiçbir şey yapmadı.

Haftaya 1461 Trabzon deplasmanına gidecek olan takımımızı zor bir maç bekliyor.1461 Trabzon son haftalarda kaybettiği puanları alma çabasında olacak. Şanlıurfaspor ise alt sıralarla puan farkını açmak için yarışacak. Şayet Şanlıurfaspor deplasmanda da bu haftaki gibi oynarsa puan alması zor gözüküyor. Haftaya da puan kaybederse ondan sonraki hafta evimize Balıkesirspor geliyor.Bu maçtan da puan alması kolay değil.Kısacası Şanlıurfaspor önümüzdeki 2 maçta da puan kaybederse yolun sonu hiç iç açıcı olmaz!

2 haftadır formda olan Şanlıurfaspor neden bu hafta tökezledi? Bu sorunun cevabı bana göre futbolculara verilen şişirilmiş PRİM! Adana Demirspor galibiyetinde verilen 10 Bin ₺ prim futbolcularımızı biraz şımartmış. Verilen para geri alınmaz.Bu futbolculara galip gelince 10 Bin vermeyi biliyorsan,yenilincede o parayı almayı bileceksin.Umarım haftaya 1461 Trabzon deplasmanından 3 puanla dönüp kaybettiğimiz formumuzu tekrar kazanırız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum