TTNET'le Geleceğini Netleştir'' Projesi Urfa'da Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

TTNET'le Geleceğini Netleştir'' Projesi Urfa'da Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

TTNET'le Geleceğini Netleştir'' Projesi Urfa'da Üniversite Öğrencileriyle Buluştu
00 0000 - 00:00

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’in ödüllü projesi “TTNET’le Geleceğini Netleştir” yeni döneminde Urfa Harran Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Harran Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinliğe 200 öğrenci katıldı. 2011 yılı sonuna kadar Hakkari, Şırnak, Bingöl, Tunceli gibi birçok şehre daha gidilecek projede bugüne kadar; 77 ilde gerçekleştirilen 138 etkinlikle 70 binin üzerinde üniversite öğrencisine eğitim verildi.

 

 

TTNET’in, 70 binin üzerinde üniversite öğrencisine ulaşan ödüllü projesi “TTNET’le Geleceğini Netleştir” yeni döneminde Urfa’da üniversite öğrencileriyle buluştu. Harran Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinliğe 200 öğrenci katıldı.

 

Üniversite öğrencilerinin kariyerlerinde fark yaratmak amacıyla 2010 yılının Mart ayında başlatılan ve şu ana kadar 77 şehirde bulunan 97 üniversitede 70 binin üzerinde üniversite öğrencisine ulaşan proje kapsamında Harran  Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlik bir gün sürdü. Gerçekleştirilen etkinlikte, üniversite öğrencilerine bilişim sektörü hakkında bilgiler aktarılırken sektördeki son gelişmeler ve trendler paylaşılarak üniversite kariyerlerine katkı sağlandı. Üniversite öğrencilerine, PDA Danışmanlık ve ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketinin uzman eğitimci kadrosu tarafından kişisel gelişim eğitimleri verilerek, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemeleri için ipuçları sunuldu.

 

TTNET’le Geleceğini Netleştir Projesi kapsamında ayrıca, bir günlük seminer ve eğitimlere katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verildi. Düzenlenen yarışma sonucunda da, katılımcı öğrencilerden 1 kişiye Nokia Booklet, 5 kişiye de A Milli Takım Forması hediye edildi.

 

Üniversite öğrencilerinin bilişim sektöründeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri daha yakından tanımasını hedefleyen “TTNET’le Geleceğini Netleştir” projesi kapsamında; 2010 yılında 45 bin km, 2011 yılının ilk döneminde yaklaşık 20 bin km yol alındı. Önümüzdeki dönemde 15 bin km daha yol yapılacak. 2011 yılı tamamlandığında projenin başlangıcından bu yana 77 farklı ildeki 97 üniversitede 140 etkinlik gerçekleştirilmiş olacak. Yılsonuna kadar Hakkari, Şırnak, Bingöl, Tunceli gibi Doğu illerine de gidilecek. (Haber Yusuf Güler)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum