Telekom Şanlıurfa\'da Havlu attı

2013 yılında Şanlıurfa’da Fiber İnternete geçeceği sözünü veren TTNET, 2015 yılına girerken halen eski tip ADSL hizmeti veriyor.

Telekom Şanlıurfa\'da Havlu attı

2013 yılında Şanlıurfa’da Fiber İnternete geçeceği sözünü veren TTNET, 2015 yılına girerken halen eski tip ADSL hizmeti veriyor.

Telekom Şanlıurfa\'da Havlu attı
01 Ocak 2015 - 11:16

2012 yılında Şanlıurfa’da ki mahalle ve sokaklara fiber optik alt yapı döşeyen Superonline ve TTNET bu hizmeti son kullanıcıya ulaştırmada üşengeç davranıyor.Başta Yenişehir olmak üzere, Bahçelievler, İpekyol, Sarayönü semtlerinde bir çok kurum ve ev kullanıcısı Fiber interneti kullanmak isterken, TTNET “Astarı yüzünden pahalı, az kullanıcı var!” diyerek hizmeti askıya aldı.

Türk Telekom Anadolu’yu gezerek KOBİ’lere hizmetlerini anlatırken, Şanlıurfa’da internet yatırımlarını en düşük seviyede tutuyor. Hemen yanıbaşımızda bulunan Gaziantep’te 100 mbit hızına kadar Fiber internet hizmeti veren Superonline ve TTNET Şanlıurfa’da çok yüksek fiyata metro Ethernet bağlantı sağlıyor. Şanlıurfa’nın sadece Karaköprü ilçesinin bir kısmında Fiber internet hizmeti veren TTNET, “genişleteceğiz” dediği bu hizmeti 2 yıldır genişletemedi. Bahçelievler ve Atatürk bulvarında ADSL 8 ve 16 mbit hızında internet verdiğini iddia eden TTNET ve Superonline hız testinde de sınıfta kaldı.TTNET altyapısını kullanan Superonline, 8 mbit internet verdiğini iddia ederken hız testinde 2,3 mbit hızına ulaşabilirken, TTNET ise 3-4 mbit hıza ulaşamıyor. 8 mbit internet bağlantı ücreti ödeyen kullanıcılar 10 kb/s ile veri transferi yaparken, 16 mbit internet bağlantı ücreti ödeyenler ise ancak 15 kb/s ile veri gönderebiliyor.

Vatandaşlar Telekomun Şanlıurfa’da havlu attığını dile getirerek “Geçmişte olduğu gibi bugünde Telekom şirketleri internet alt yapı yatırımlarını Şanlıurfa’ya üvey evlat muamelesi yapıyorlar. Türk Telekom Şanlıurfa’da bazı semtlere telefon hizmeti bile vermiyor. Telefon hattı olmayan bir kurum internet altyapısı içinde ağırdan alıyor.” diye konuştu.


UrfaHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum