TBMM ARTIK GENÇ BİR KADROYA SAHİP

TBMM ARTIK GENÇ BİR KADROYA SAHİP

TBMM ARTIK GENÇ BİR KADROYA SAHİP
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa MÜSİAD Gençlik Kurulu’nun “3.Uluslararası Genç Girişimcilik Kongresi” kapsamında organize ettiği “Gençliğin Değişimdeki Rolü” konulu panel Hilton Garden Inn’de yapıldı.
         AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Şanlıurfa Eski Milletvekili A.Müfit Yetkin, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin ve birçok işadamı ile davetlilerin katıldığı panel açılış konuşmalarıyla başladı.
         MÜSİAD Şanlıurfa Gençlik Kurulu Başkanı Mahmut Barut, davetlerini kırmayarak panele katılan protokol üyelerine, panelistlere ve genç girişimcilere teşekkür ederek derneğin çalışmaları hakkında katılımcılara kısa bir bilgi verdi.
        Barut, “UGGK şube ayakları olarak da bizler, Şanlıurfa’da Genç MÜSİAD Üyeleri olarak, gerçekleştirdiğimiz -Genç Girişimcilik-programıyla, eğitim ve kültür düzeyinin gelişmesini, teknoloji, fikir alışverişi ve koordinasyonunu sağlayarak daha ileri bir düzeye ulaşmasına yardımcı olmak, araştırma ve geliştirme projeleri hazırlamak, gerekli görüldüğünde bu projeleri gerçek ve tüzel kişilerle fikir alışverişinde bulunmak amacındayız. Bununla ilgili olarak iş hayatını desteklemek ve kişisel gelişimleri sürdürmek için çalışmalar yaparak üyeler arasında dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlamak hedefindeyiz.  ’Gençliğin değişimdeki rolü’’ konulu panelimiz bu amaçta önemli bir adım olmuştur” dedi.
Açılış konuşmalarını gerçekleştiren diğer isimlerden ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, kentte gerek AB gerekse de gider fonlardan genç girişimcilere yönelik sunulan imkânlar hakkında önemli bilgiler verdiler. Ardından panele geçildi.
MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Abdurrahman Yetkin’in oturum başkanlığını üstlendiği panele AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ve Ufuk Boru A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öksüzoğlu konuşmacı olarak katıldı.
 

MİLLETVEKİLİ GÜLPINAR, “GİRİŞİMCİLİK CESARET İSTER”DEDİ

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, yaptığı alçakgönüllü ve açık sözlü konuşma ile panele damgasını vuran isim oldu.
40 yıllık hayatı boyunca kendisini görünürde girişimci olarak nitelendirmediğini ifade eden Gülpınar, “Benim 40 yıllık hayatım boyunca tek bir girişimim oldu o da siyasete atılmak. Ancak bunu ben kendim için değil toplum için yaptım. Toplumun değişimi için yaptım.  Çünkü ben aslında siyasetin içinde yetişen, siyaset ile büyüyen biriydim. Ancak birebir siyasetçi olma girişimini belli bir zamandan sonra yapmam gerekiyordu. Eğer sizlerde iyi bir bilgiyi depolayıp yeterli potansiyele sahip olduğunuza inanıyorsanız o zaman tek bir şey kalıyor o da cesaret. Girişimcilik cesaret ister” dedi.
 

GÜLPINAR, “TBMM BİLE ARTIK GENÇ BİR KADROYA SAHİP”
 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti Grubunda gençlerin çoğunlukta olduğuna dikkat çeken Milletvekili Gülpınar, “Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan bu konuda çok büyük hassasiyet gösteriyor. Bu da son yapılan seçimlerde gençlere verilen önemi göstermektedir. Meclise baktığımızda öyle gençleri görüyoruz ki bazen inanmakta zorlandığımız oluyor. Ben bile 40 yaşındayım. Mecliste kendimi yaşlıların sınıfında hissediyorum. Ancak bu durum bizleri gayet sevindiriyor. Siyasete gençlerin katılımı çok önemli. Gençlerin bu konuda kendisini yetiştirmesi gerekiyor” diye konuştu.    Program, plaket töreni ve katılım belgesi dağıtımı ile sona erdi. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, panele konuşmacı olarak katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’a bir şükran plaketi takdim etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum