Tavşanlı'da Van'lılar İçin Hazırlıklar Tamam

Tavşanlı'da Van'lılar İçin Hazırlıklar Tamam

Tavşanlı'da Van'lılar İçin Hazırlıklar Tamam
00 0000 - 00:00

Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu 40’ı Garp Linyitleri İşletmesi’nin (GLİ) 40’ı da Elektrik Üretim A.Ş.’nin lojmanlarında kalmak üzere Van ilinden 80 ailenin misafir edileceğini anlattı. Kamuoyunda bu depremzedelerin Tunçbilek’teki kamu yatırımlarında istihdam edileceği yönünde söylentilerin çıktığını anlatan Hatipoğlu, bu söylentiler asılsız olduğunu söyledi.
Hatipoğlu, “Van depreminin olduğu günden bugüne kadar her konuyla ilgili hazırlık yapmaya çalıştık. İlçemizdeki yardım platformu da çok güzel çalışmalar içinde bulundu.
İnsanlarımıza bu zor zamanlarda el uzatmak büyük bir görevdir bizim için. Sayın başbakanımızın talimatları doğrultusunda tüm yurtta devlete ait sosyal tesislerde kalmaları gibi bir gündem meydana geldi. Bu çerçevede ülke kaynakları tamamen seferber edildi. Bu çerçevede Tunçbilek beldemizde bulunan Garp Linyitleri İşletmesi’ne ve Elektrik Üretim Anonim Şirketine ait devletin tesislerinde de imkanlar olduğunu Ankara Afet Acil Durum Yönetim İl Genel Müdürlüğü’ne ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bildirdik. Vatandaşların gelme ihtimaline karşı Garp Linyitleri İşletmesinde 40, Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nde 40 lojmanı hazır hale getirdik” dedi.
Hatipoğlu, “Şuan itibariyle gelip gelmeyecekleri tam belli değil. Biz Tavşanlı’da 80 aile barındırabileceğimizi bildirdik. Şu anda kış şartlarında zor durumda kalan vatandaşlarımızı sıcak bir ortamda geçici olarak misafir etmenin önemli olduğunu düşünüyoruz.
80 aileyi geçici süre misafir edeceğiz” diye konuştu.
Hatipoğlu, Tavşanlı halkının temel ihtiyaçlar konusunda gereken hoşgörüyü göstereceklerini umduğunu bildirdi.
Hatipoğlu, Van’dan gelen vatandaşların Tunçbilek’teki kamu yatırımlarında istihdam edileceği yönünde söylentilerin çıktığını belirterek şöyle konuştu: “Kamuoyunda bazı yerlerde farklı şeyler ifade edilmiş. Bu gelen misafirler iş sağlama gibi bir durum yok. Vatandaşların önümüzde ki çetin kış şartlarını değişik yerlerde sıcak evlerde geçirmeleri amaçlanmıştır. Van’a evleri yapıldıktan ve havalar düzeldikten sonra geri gideceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet olmanın gereği olarak şu an itibariyle yaptığı çalışmaları yurdun neresinde olursa olsun bu tür afetlere maruz kalan vatandaşlarımıza yapmaya devam edecektir. Mayıs ayında Simav’da meydana gelen deprem sonrasında başlanan TOKİ inşaatı bitmiş ve anahtar teslimi yapılmıştır. Umuyorum ki Van Depreminin yaraları da sarılacaktır.”

www.sanliurfagazetesi.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum