Şanlıurfave 6 ilde kaçak akaryakıt operasyonu

Şanlıurfave 6 ilde kaçak akaryakıt operasyonu

Şanlıurfave 6 ilde kaçak akaryakıt operasyonu
00 0000 - 00:00

Diyarbakır polisince 7 ilde akaryakıt kaçakçılığına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında bir askerin de bulunduğu 26 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık bir yıldır devam eden çalışmalar sonucunda; Diyarbakır-Şanlıurfa karayolundaki 5 akaryakıt istasyonuna operasyon düzenledi. Operasyonda, akaryakıt istasyonlarının gizli tanklarında bulunan ve özel düzenekler marifetiyle satışı yapılan, piyasa değeri 507 bin 979 TL olan toplam 128 bin 850 litre kaçak akaryakıt, toplam değeri 5 bin TL olan 5 bin
litre kaçak akaryakıt yapımında kullanılan yağ maddesi ele geçirildi. Aynı gün Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kırıkkale, Şanlıurfa, Çorum ve Kocaeli illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda biri muvazzaf asker 26 şüpheli kişi gözaltına alındı.
Operasyon kapsamında işlem yapılan akaryakıt istasyonlarında müşterilere kaçak akaryakıt satmak ve haksız kazanç elde etmek için kurulmuş özel düzenekler tespit edildi. Bu düzeneklerin uzaktan kumanda üniteleriyle çalıştırıldığı, bu sayede kaçak akaryakıtın gizli tanklardan müşterilere yakıt veren pompalara sevk edildiği belirlendi.
Yapılan operasyonda konuyla ilgili biri muvazzaf asker 26 şahıs hakkında "TCK. Madde 220 Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgütlü şekilde akaryakıt kaçakçılığı yapmak ve 5015 Sayılı Kanununa Muhalefet" suçlarından yasal işlem yapıldı.

www.sanliurfagazetesi.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum