Şanlıurfa\'da Uygulamalı fotoğrafçılık kursu

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Gençlerinden Uygulamalı Fotoğrafçılık Kursu

Şanlıurfa\'da Uygulamalı fotoğrafçılık kursu

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Gençlerinden Uygulamalı Fotoğrafçılık Kursu

Şanlıurfa\'da Uygulamalı fotoğrafçılık kursu
24 Aralık 2014 - 22:37

Şanlıurfa Gençlik Merkezi’nde fotoğrafçılık kursuna devam eden öğrenciler, doğayı fotoğraflamak için hafta sonu, Şanlıurfa’nın gözde turistik ilçesi Halfeti ‘ye gittiler. 35 kişinin katıldığı gezide açık havada derslerine devam eden öğrencilerimiz, ilçemizin tarihi dokusunu objektiflerine yansıttılar. Doğadan güzel kareler alan üyeler, çekmiş oldukları fotoğrafları ilerde sergileyeceklerini söylediler. Tekne turu ve fotoğraf çekimi sonunda piknik yaparak günün yorgunluğunu üzerlerinden attılar.

Fotoğrafçılık kursu eğitmeni Taylan OLGUNER, uygulamalı eğitim için kendilerini Halfeti’ye gönderen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve desteklerinden dolayı İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ’a teşekkür ederek, bu kurstan çok başarılı fotoğrafçılar ve foto muhabirlerin çıkacağını, çekilen en güzel fotoğrafı il müdürüne hediye edeceklerini belirtti.

Şanlıurfa Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil ALP: “Yapmış olduğumuz bütün etkinlikleri üyelerimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Yaklaşık bir buçuk ay süren kursumuzda, eğitimin sonuna doğru fotoğrafçılık kursumuzun uygulamalı olarak verilmesinin daha etkili olacağını düşündük. Üyelerimizin stresten uzak, dersi daha verimli kılma ve boş zamanı daha etkili kullanma anlamında, temel fotoğrafçılık bilgilerinin uygulamaya döküleceği gezilerimizi zaman zaman düzenlemekteyiz. Gezimizdeki amacımız, öğrencilerimizi günlük hayatın monotonluğundan kurtarmak ve doğayı objektiflere daha iyi yansıtmaktı. Gezimize katılan üyelerimizin yüzündeki mutluluk ifadesi gezimizin güzel ve etkili geçtiğini gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul YILDIZ ise: “Gençlik Merkezimiz, öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek için sosyal ve kültürel alanda birçok kurslar düzenlemektedir. Bu kurslardan biri de Sosyal becerilerini geliştirmek amacı taşıyan fotoğrafçılık kursudur. Fotoğrafçılık kursuna katılan öğrencilerimizin daha etkili doğa çekimleri yapmaları için hafta sonu Halfeti İlçemize düzenlediğimiz gezimize büyük katılım sağlanmıştır. Halfeti gezisi kapsamında, gidilen tarihi ve turistik yerlerin fotoğrafik objeleri, doğa dokusu, tarihi, mimari ve kültürel varlıkların fotoğrafları çekilmekte, topluluk üyelerine uygulamalı fotoğrafçılık imkânı sağlanmaktadır. Gezi sonrası fotoğraflar ayrıca sergilenerek, gezilen yörenin tanıtımı yapılmaktadır. Böylece öğrencilerimizin fotoğrafçılığa olan ilgilerinin artırılmasına da katkıda bulunulmaktadır. Göstermiş oldukları alakadan dolayı üyelerimize ve Gençlik Merkezi personeline teşekkür ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum