Şanlıurfa'da Kadına Adli Yardım bürosu

Şanlıurfa'da Kadına Adli Yardım bürosu

Şanlıurfa'da Kadına Adli Yardım bürosu
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa’da Kadın Hakları Dayanışma Merkezi Aile Ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.

Şanlıurfa barosu tarafından yeni hizmete açılan kadın hakları dayanışma merkezi ve adli yardım bürosunun açışlına Vali Yardımcısı Şaban Erdoğan, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi katıldı.

Açılışın ardından konuşma yapan Aile Ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan bakan Fatma Şahin’in programının son anda değiştiğini bu yüzden Şanlıurfa’ya gelemediğini belirten Asan ‘’öncelikle çok heyecanlıyım çok anlamlı bir açılış için buradayız. Şimdiye kadar yapılan yasal düzenlemelerin yanında uygulamadaki sıkıntıların çok önemli olduğunu her defasında dile getirmiştik, işte bugün burada açılacak olan bu merkezin uygulamada karşılaşılan sıkıntıların önüne geçmede çok önemli bir mekanizma olduğu bu anlamda da çok anlamlı bir adım atıyor Şanlıurfa bu beni ayrıca heyecanlandırıyor.’’ Dedi. Şanlıurfa Barosu Başkanı Avukat İrfan Güven de kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin gündemdeki yerini korumaya devam ettiğini söyledi. Şiddet kültürünün insanlık tarihiyle eşdeğer bir geçmişi olduğuna işaret eden Güven, "Tahakkümcü güç anlayışının ilk insanın çocukları Habil ve Kabil ile tarih sahnesine çıktığını’’ belirtti (UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum