Saatçı;15 Temmuz demokrasi zaferimiz kutlu olsun

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.Başkan Saatçı, yapmış olduğu değerlendirmede;

Saatçı;15 Temmuz demokrasi zaferimiz kutlu olsun

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.Başkan Saatçı, yapmış olduğu değerlendirmede;

Saatçı;15 Temmuz demokrasi zaferimiz kutlu olsun
15 Temmuz 2020 - 14:36

15 Temmuz gecesi, Ülkemizi, Milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, Milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar Millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak,Sayın Cumhurbaşkanımızın da çağrısıyla Milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü"nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

  15 Temmuz’da, meydanlara, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk Milleti vardı. Bu darbe girişiminde, Milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

   Milletimiz, o gece, tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını  İstikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı  Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.

   15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize acil şifalar diliyoruz. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimiz kutlu olsun !"dedi.

  MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın da 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin dördüncü yıldönümü ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptığını, basın açıklamasını kamuoyuyla paylaşmak istediklerini belirtti.

 

   MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın, yazılı açıklamasında:       

   4 yıl önce,Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni,aradan geçen zamana rağmen HALA ilk tank sesinin duyulduğu andaki kadar güçlü bir öfkeyle kınıyoruz.

  Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu demokrasi katline,tüm dünyaya ders olacak nitelikteki cevabı,en mert ve yiğit şekliyle Türk Milleti vermiş,demokrasisine,Vatanına ve Devletine sahip çıkmanın tarihte eşine ender rastlanan bir örneğini canı pahasına sergilemiştir.

  15 Temmuz gecesinde;genciyle,yaşlısıyla,kadın ve erkeğiyle kendi hayatını hiçe sayarak,vatan savunmasını her şeyin önüne koyup sokaklara çıkan Aziz Milletimiz,darbecilere geçit vermemiştir. FETÖ’nün hain emellerini boşa çıkaran bu azim,kararlılık ve vatan sevdası,bir daha böyle bir kalkışmaya bu topraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatıdır.

  Türk halkının ortaya koyduğu güçlü demokrasi mücadelesi,dillendirilmese dahi,biliyoruz ki tüm dünyanın gıpta ettiği,örnek aldığı bir beraberlik örneği olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir.

  Dil,din,ırk,cinsiyet ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüz yıllardır bu topraklarda sergileyen Milletimiz,bu hazin (hain) kalkışmayla birlikte;ülkemize yöneltilen saldırılara karşı “Vatan Savunmasını” esas alarak birlikte karşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir.

 Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere devletin çeşitli kademelerinde kümelenen FETÖ mensupları, devletimizin titizlikle yürüttüğü operasyonlar neticesinde tasfiye edilmiştir.Devletimizin bu alandaki mücadelesinin,ilk günden itibaren hiçbir şekilde sekteye uğramadan kararlılıkla sürdüğüne tanıklık ediyoruz.

 

  Vatan Savunması Sözde Hamaset İle Yapılmaz

 

  Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD,her zaman ve her koşulda milli iradeden yana tavır alarak,ona yönelen her tehdidin karşısında tereddütsüz durmuştur.

  15 Temmuz Darbe Girişimi’nin üzerinden henüz saatler geçmişken,tavrını,hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde açıkça ortaya koyan MÜSİAD,Devletinin ve Milletinin yanında olduğunu açıklamıştır.Yine çok kısa zaman içinde,bu hain kalkışmaya karşı verilen örnek mücadeleyi,yanlış bilinenleri,FETÖ eliyle çarpıtılan doğruları,Türkiye içinde 89 şubesinin yanında 95 ülkedeki 225 şube ve

 

temsilcilik yaygınlığını ve gücünü ortaya koyarak tüm dünyaya aktarmak ve kamuoyuna anlatmak için, hiçbir bahanenin arkasına saklanmadan var gücüyle çalışmıştır.Çünkü biz biliyoruz ki vatan,bahanelerle savunulmaz!

  MÜSİAD olarak,demokrasinin,bir ülkenin can damarı olduğu bilincinden hareketle,geçmişte olduğu gibi bugün de her koşulda demokrasi mücadelesinin içinde yer alıyoruz.

  Şehitlerimizin kanı,gazilerimizin fedakârlığıyla kurulan ülkemizin,demokrasi ve halk düşmanı terör örgütleri tarafından tehdit altında tutulmasına,dış mihraklar tarafından hain planlara dâhil edilmesine hiçbir zaman izin vermedik,vermeyeceğiz.

  Üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına rağmen,acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi,unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle anıyor,gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.Milletimizin yazmış olduğu destanın yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum