Peyamlı köyü Ağılcık Mezrası Cami onarıldı

Peyamlı köyü Ağılcık Mezrası Cami onarıldı

Peyamlı köyü Ağılcık Mezrası Cami onarıldı
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla restorasyon çalışmaları tamamlanan Merkez Peyamlı Köyü Ağılcık Mezrası camisi İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, Diyanet Mensupları Derneği Başkanı Halil Öztürk ve vatandaşların katılımıyla tekrar ibadete açıldı.

 

Peyamlı Köyü Ağılcık Mezrası Cami İmam-Hatibi Cezmi Durmuş göreve başladıktan sonra caminin bakıma ihtiyacı olduğunu, onarımdan geçmesi gerektiği konusunda İl Müftülüğünü bilgilendiren din görevlisi; İl müftülüğünün ve hayır seven vatandaşların katkılarıyla cami onarımdan geçerek tekrar ibadete açıldı.

 

Din Görevlisi Cezmi Durmuş yaptığı konuşmada: “caminin dış cephesine ısı yalıtım macunu kullandık. Camimizin içini gümüş görünümlü sedefle boyadık, ses sistemi çektik, cami minaremizi ışıklandırdık. Camiye su çekilerek lavabo, şadırvan yaptık. Yardımlarında dolayı İl Müftümüz Ramazan Tahiroğlu başta olmak üzere, hayır seven vatandaşlara ve köyde bana yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.”dedi

 

İl Müftümüz Ramazan Tahiroğlu konuşmasında "Camiler, tarih boyunca millet hayatımızda büyük tesirler meydana getirmişler ve günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmişlerdir. Camilerimiz toplumsal hayatımızı, yaşayışımızı yönlendiren kutsal mekânlardır.  Dinimizin sembolü, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan camilerimizle ilgilenmek bütün Müslümanların görevidir. Din görevlimizin gayretiyle bu camimiz tamirden geçerek bu şekle gelmiştir. Hep beraber el ele vererek köyümüze güzel bir cami kazandırdık. Caminin onarımında emeği geçenleri teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Yusuf Güler)

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum