OKUTAN OSB'DE

OKUTAN OSB'DE

OKUTAN OSB'DE
00 0000 - 00:00

Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunarak tesisleri gezen Vali Okutan Urfa’nın sanayi potansiyeline dikkat çekerek “Uyuyan devi uyandıracağız” dedi.
KOSGEB’te düzenlenen brifinge katılan Okutan burada Şanlıurfa İş adamlarıyla bir araya geldi. Okutan’a KOSGEB müdür vekili ve Organize Sanayi Müdürü Remzi İnalı tarafından çalışmalar hakkında slâyt eşliğinde bilgi verildi.
Şanlıurfalı İş adamlarının sorun ve önerilerini dinleyen Okutan yaklaşık üç saat süren brifingin ardından yaptığı konuşmada Şanlıurfa’da göreve başladığı günden bu yana her kesimden insanlarla bir araya gelip, onları tanımaya çalıştığını belirtti.
Şanlıurfa’nın çok önemli olduğunun altını çizen Okutan, burada Sanayi, Ekonomi, Tarım ve Eğitim adeta uyuyan bir dev. Hep birlikte hareket ederek bu uyuyan devi uyandırarak bu bölgeyi her anlamda çok iyi bir seviyeye getireceklerini belirtti.
Her şeyin devletten beklenmemesi gerektiğini belirten Okutan sözlerine şöyle devam etti. “Bu coğrafya bu topraklar çok önemli bir yere sahip güneş var, su var, hava var, toprak var bize düşen bunları birleştirerek kendi gücümüzü tecrübemizi kullanarak hep birlikte el ele vererek Şanlıurfa’yı hak ettiği seviyeye ulaştıracağız” dedi.
ŞANLIURFA’DA SANAYİYİ CANLADIRACAĞIZKOSGEB’ te aldığı brifingin ardından İş adamlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan daha sonra OSB Bölgesinde incelemelerde bulundu.
OSB Bölgesinde faaliyet gösteren Ufuk Boru fabrikasını gezen Okutan, fabrikada çalışan işçilerle sohbet edip tek tek tokalaştı. Vali Okutan fabrikada üretilen çeşitli çaptaki boruları da inceledi. Fabrikaya geçen Okutan’a fabrikada bulunan yetkililerce bilgi verildi.
OSB’deki gezi ve incelemelerini sürdüren Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan atıl durumdaki Selam Yağ Fabrikasını gezdi. Burada Okutan’a İl Özel İdare Genel Sekreter yardımcısı Zeki Kaya fabrika hakkında bilgi verildi. Okutan fabrikanın çalışır hale gelmesi için gerekenin yapılması ve çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan Şanlıurfa’da sanayiyi canlandıracağız. Bölgeyi yapacağımız yatırımlarla cazibe merkezi haline getireceğiz dedi.
YATIRIMLARI DESTEKLEYECEĞİZYoğun temposu bitmek tükenmek bilmeyen Vali Nuri Okutan Organize Sanayi Bölgesindeki incelemelerini sürdürdü. Okutan başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’ye gül ihracatı yapan MONE Tarım’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Beş dönüm arazide günde 3 bin adet gülün yetiştirildiği topraksız serada incelemelerde bulunan Okutan’a üretilen güllerden verildi.
Okutan sera üretiminin son derece önemli olduğunu belirterek, Şanlıurfa’da sera tarımını yaygınlaştıracaklarını belirtti. Okutan MONE Tarım yetkililerini de bölgeye yaptıkları yatırımdan dolayı kutlayarak, bu tür faydalı yatırımlara her zaman destek olacaklarını belirtti.
Gün boyu gezi ve incelemelerde bulunan Okutan akşam saatlerinde konutuna geçti. (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum