mühendislerin sır ölümünün peşinde...

mühendislerin sır ölümünün peşinde...

mühendislerin sır ölümünün peşinde...
00 0000 - 00:00

ASELSANda çok önemli askeri projeler üzerinde çalışırken şüpheli bir şekilde ölü bulunan üç mühendisin ölümünü soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, ASELSANa mühendisler ile ilgili birçok soru sordu.

Savcı Demir, Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken ve Hüseyin Başbilenin ASELSANdaki son günlerini sordu. Savcı Demir, ayrıca üç mühendisin üzerinde çalıştığı son projeleri, kurumdaki başarılarını ve soruşturmanın gizliliği ilkesince kamuoyuna yansımayan birçok konuda ASELSANa sorular sorarak cevaplanmasını istedi.

ASELSANdan bu konuda gelen ayrıntılı raporda mühendislerin son günlerine dair çarpıcı bilgilerin olduğu öğrenildi. Demir, ASELSAN mühendislerinin olay yeri ve otopsi fotoğraflarını da Adli Tıp Kurumundan istedi. Fotoğrafları tek tek inceleyecek olan Demirin, ASELSANdan ölümleri açığa çıkarma adına her konuda şeffaf olmalarını istediği belirtildi.

Üç mühendisin otopsi raporlarını ve olay yeri fotoğraflarını inceleyen Adli Tıp Kurumunda intihar raporunu düzenleyen kuruldan 3 kişi, ölümler için intihar süsü verilmiş cinayet olabilir şeklinde şerh düşmüştü. Hüseyin Başbilenin babası Vehbi Başbilen Benim oğlum öldürüldü. Yargı araştırıyor. İnşallah katiller bulunacak. Benim oğlum inançlı bir insandı, intihar edecek biri değildi. diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum