Kuş,” Eyüp Peygamber caddesi genişletilecek”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Eyüp Peygamber caddesinde yaşanan yol ve trafik sorununun çözümü için düğmeye bastıklarını belirtti.

Kuş,” Eyüp Peygamber caddesi genişletilecek”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Eyüp Peygamber caddesinde yaşanan yol ve trafik sorununun çözümü için düğmeye bastıklarını belirtti.

 Kuş,” Eyüp Peygamber caddesi genişletilecek”
15 Aralık 2019 - 11:07

Başkan Kuş,” Oluşturulacak komisyon ile mülk sahipleriyle görüşülecek. Anlaşma halinde cadde genişletilecek” dedi.Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Eyüp Peygamber caddesinde yaşanan yol ve trafik sorununun çözümü için düğmeye bastıklarını belirtti. Rutin esnaf ve vatandaş gezilerinde Eyüp Paygamber caddesinde temaslarda bulunan Başkan Kuş, bölge sakinlerine yol müjdesi verdi. İlçenin kanayan yarası haline gelen ve yıllardır çözülemeyen yol ve trafik sorunu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un girişimleriyle nihayet sonuçlanıyor. Caddede esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kuş, caddeye alternatif yol için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan hibe ve kredi desteği aldıklarını ve kısa sürede Kültür ve İnanç yolu için çalışma yapacaklarını belirtti. Bu çalışmanın yeterli olamayacağını da açıklayan Başkan Kuş, Eyüp Peygamber caddesindeki bazı evlerin istimlak edilerek yolun genişletileceği müjdesini verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile el ele vererek çalışma yürüttüklerini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,”Eyüp Peygamber caddemizin yolu ilçemizin kanayan yarası olmuş durumda. Yollar maalesef içler acısı. Yollarımız dar ve trafik sıkıntısı maalesef had safhada. Malumunuz 15 gün önce Bakanımız geldi ve Eyyübiye’deki trafik sıkıntısını kendilerine ifade ettik ve Kültür ve Turizm Yolunu programa koyduk. 10 Milyon hibe 30 Milyon kredi verildi. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte en kısa süre içerisinde Kültür ve İnanç yolunu Eyyübiyeli kardeşlerimize kazandırıyoruz. Yeter mi ? Yetmez. Eyyübiye caddesi Eyyübiye’nin kalbi. Bu caddede de genişletme çalışmalarımız olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile görüştük. Bir komisyon kurulacak ve buradaki mülk sahipleri ile bire bir görüşülecek ve mülk sahipleri ile anlaşmamız halinde Eyyüp Peygamber Caddesi de inşallah genişletilecek. Hem Şanlıurfa’lı vatandaşlarımıza hem Eyyübiye’li kardeşlerimize hem de turizme kazandırılmış olacak. Şimdiden Eyyübiye’li kardeşlerimize hayırlı olsun diliyorum.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum