İbrahim Toru son yolculuğuna uğurlandı

Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi işadamı İbrahim Toru (44) ; yakalandığı corona virüs hastalığından tedavi gördüğü Gaziantep Amerikan Hastanesinde vefat etti.

İbrahim Toru son yolculuğuna uğurlandı

Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi işadamı İbrahim Toru (44) ; yakalandığı corona virüs hastalığından tedavi gördüğü Gaziantep Amerikan Hastanesinde vefat etti.

İbrahim Toru son yolculuğuna uğurlandı
25 Eylül 2020 - 18:51

İbrahim Toru (44), 14 gün önce korona virüse yakalandı. Testinin pozitif çıkması üzerine Balıklıgöl Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Toru, sağlık durumunun kötüye gitmesi üzerine Gaziantep’teki özel bir hastaneye sevk edildi. Toru, tedavi gördüğü hastanede 25.09.2020 günü sabaha karşı hayatını kaybetti.
Şanlıurfa Merkez Eyyübiye ilçesindeki Eyyüp Peygamber Camisinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazına Şanılurfa Valisi Abdullah Erin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in  yanı sıra ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları, ailesi, yakınları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Namazın ardından Toru’nun cenazesi, Harran Kapı Mezarlığına götürülerek defnedildi.
ibrahim Toru Kimdir?
1976 yılında Şanlıurfa'da dünyaya geldi. Ticaretle uğraşan İbrahim Toru, aynı zamanda Şanlıurfa'dan ulusal yayın yapan Kanal Urfa TV’nin de kurucusuydu. AK Parti'nin da kurucuları arasında yer alan Toru, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Şanlıurfa Bölgesinden milletvekili adayı olmuştu. Şanlıurfa Tivaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi , Urfa Dost Meclisi Başkanı,  Şanlıurfa Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyesi ve Anadolu Yayıncılar Derneği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda da yönetici olarak yer alan İbrahim Toru, iyi derecede Arapça biliyordu.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan “ İbrahim kardeşimizin son bir vasiyeti vardı. Urfada Eyyüp Peygamberin makamı bulunan mezarlığa gömülmek istiyordu. Konuyu Numan Kurtulmuş beye ilettik. Numan beyin yakın dostu idi. Numan Bey cumhurbaşkanımıza konuyu ileti. İbrahim kardeşimizin son vasiyeti konusunda cumhurbaşkanımızdan onay bekliyoruz dedi. Ancak, onay gelmeyince Harran Kapı aile mezarlığına defn edildi.
Urfa Sevdalısı İbrahim Toru için kim ne dedi ?
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; Şanlıurfa’mızın değerli iş adamı, Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru kardeşime Allah’tan (cc) rahmet, kederli ailesine sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.Rabbim cennetiyle ödüllendirsin.dedi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül; Şanlıurfamızın sevilen iş adamı ve Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru için son vazifemizi yerine getirdik, Rahman’a uğurladık.Mekânı cennet olsun inşallah.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli; Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Şanlıurfamızın sevilen İş Adamı, Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru'nun cenaze namazına katıldık. Rabbimden kendisine rahmet, ailesine sabırlar diliyorum.Mekanı cennet olsun İnşallah. Dedi.
 
Haliliye Belediyesi kurucu Belediye Başkanı Fevzi Demirkol; Hayırsever işadamı, yol arkadaşım, muhabbetini gönülden, vefatını derin bir teessürle hissettiğim, Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru kardeşime Allah’tan rahmet, kederli ailesine, mensubu olduğu Tayy aşiretine sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.Mekânı cennet, kabri nur olsun.dedi.
Medya yazarlar Derneği Başkanı Abdulkadir İkbal; Değerli kardeşimiz İbrahim Toru İslam'a ve Urfa'ya çok büyük hizmetler de bulundu.Takdiri İlahi ne ise o alacaktır. Olacak Olmuş Gibidir. Bu kardeşimizi hemen hemen bütün Urfa halkı tanımakta ve rahmetlinin arkasından duaları ve Fatihaları inşallah göndereceklerdir. Şu anda İbrahim kardeşimiz artık Allah'la baş başadır. Rabbım rahmetiyle muamele etsin. Geride kalan ailesi ne sabır ihsan etsin. Güle Güle Güler Yüzlü Kardeşim.Ahiret Yolculuğun Gülüşün Gibi , Gülşenin Olsun.dedi.
Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat; Şanlıurfa sevdalısı kadim dostum yardım sever, vefakar , güzel , mütevazı , sakin , alçak gönüllü bir dost ve kardeşimiz .Şanlıurfa' nın önemli ve sevilen Kanal Urfa televizyonu yönetim kurulu başkanı ve iş adamı kardeşimiz İbrahim Toru Kovid 19 virüsü' ne yakalanmıştı iyileşip tekrar aramıza katılip tekrar bize gülücükler saçmayı beklerken maalesef bu gün Rahmani Rahime kavuştuğunu büyük bir üzüntü ile duymuş bulunmaktayız.Şanlıurfa için büyük bir kayıp oldu.İbrahim Toru Kardeşimize Allah' tan rahmet diler, Ailesine ve tüm Şanlıurfa ' lılara baş sağlığı diliyoruz.dedi.
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı, İş adamı, Değerli Kardeşimiz İbrahim TORU Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur. Rabbim Mekanını Cennet Eylesin, yüce ALLAH Ailesine ve Tüm Sevdiklerine Sabırlar Versin inşaALLAH. Dedi.
Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Şanlıurfalı İş Adamı ve Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru'ya Allah'tan rahmet, dost ve akrabalarına baş sağlığı diliyorum. Dedi.
Eski Şanlıurfa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Bakanı Faruk Çelik; COVID-19 Bir genç kardeşimizi daha ömrünün baharında aramızdan aldı götürdü. Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru’ya Allah'tan rahmet , ailesine, yakınlarına sevenlerine,başsağlığı diliyorum. Dedi.
Şanlıurfalı sanatçı Zekeriya Ünlü , Corona bir kardeşimizi daha bugün hayattan kopardı... İBRAHİM TORU, Urfa’nın has evladı, baba dostum, güzel insan, mekanın cennet olsun..dedi.
Şanlıurfalı ses sanatçısı Halil Altınses, Sayın İbrahim Toru hakkı rahmetine kavuşmuştur Cenabı Allah Cennetine nail etsin Ailesine başsağlığı diliyorum Allah sabırlar versin.dedi.
Şanlıurfa Milletvekili Dr.Halil Özcan, anlıurfa’mız hayırsever, dost canlısı, güleryüzlü bir değerini kaybetti. Şanlıurfa’mızın sevilen işadamlarından, Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı, Urfa Dost Meclisi Başkanı İbrahim Toru kardeşimin vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.Merhum İbrahim kardeşime Yüce Allah’tan rahmet, Ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.dedi.
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, Şanlıurfa’mızın Değerli İş Adamı, 27.Dönem Milletvekilli Adayımız,Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Toru'ya Allah’tan (cc) Rahmet, Kederli Ailesine Sabırlar ve Baş Sağlığı Diliyorum.Makamı Âli Mekanı Cennet Olsun..dedi.
                Vali Tuncay Sonel; Şanlıurfa’mızın değerlerinden, Hayırsever İşadamımız Kıymetli Dostum İbrahim Toru Covid-19 illetine maalesef yenik düştü.Genç yaşta aramızdan ayrıldı. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine,sevdiklerine sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.Mekanı cennet olsun...dedi.
            Şanlıurfa eski Büyükşehir Belediye Başkanı, Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili ve İçişleri komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın değerlerinden Hayırsever İş Adamı ve aynı zamanda Kanal Urfa Televizyonu yönetim kurulu başkanı, kardeşimiz İbrahim Toru'nun vefatını üzüntüyle öğrendik, Rabbim mekanını cennet eylesin. Onu hep gülen yüzü ve samimi duruşuyla hatırlayacağız.dedi.
            Şanlıurfa eski Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan; Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı, İş adamı, Değerli Kardeşimiz İbrahim TORU Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur. Rabbim Mekanını Cennet Eylesin, Allah Ailesine ve Tüm Sevdiklerine Sabırlar Versin İnşallah... Başın Sağolsun Şanlıurfam. Dedi.
            Türk Ocakları Şanlıurfa Şube Başkanı Cemil Demir; KANAL URFA Yönetim Kurulu Başkanı, değerli, dürüst, ilkeli ve hayırsever iş insanı İbrahim Toru'nun tedavi gördüğü hastanede vefatı bizleri derinden üzmüştür. Merhum Toru’ya Allah’tan rahmet; değerli ailesine, sevenlerine ve medya camiasına başsağlığı diliyorum.dedi.
            Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Yıldız; Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru kardeşimizin hayatını kaybetmiş olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş olduk. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekânı cennet olsun inşallah.dedi.
            CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir; Kanaat önderi sayın ibrahim toru'yu ebedi istihbaratına yolcu ettik allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.dedi.
           Şanlıurfa eski Belediye Başkan Yardımcıısı ibrahim Güllüoğlu; Hırsımızdan bişey kaybetmiyoruz ama bi sürü can dostumuzu yakınlarımızı kaybediyoruz Nurlar için yat İbrahim Toru kardeşim.dedi.
           Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler; Üzgünüm.Şanlıurfa ve Medya için büyük kayıp.Değerli meslektaşım İbrahim Toru’nun vefatını üzüntü ile öğrendim.Mütevazi kişiliği ile gerek Medya sektöründe gerekse iş dünyasında sevilen ve sayılan İbrahim Toru’nun corana virüs tedavisi gördüğü Gaziantep Amerikan Hastanesinde vefatı bizi derinden üzmüştür. İbrahim Toru kardeşime Allahtan rahmet ,yakınlarına ve Şanlıurfalılara başsağlığı diliyorum.dedi.
           Haliliye belediye Başkanı Mehmet Canpolat; 27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı, gönül insanı İbrahim Toru'yu son yolculuğuna uğurladık. Rabbim mekanını cennet eylesin.dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum