Hırsız cemaati soydu

Hırsız cemaati soydu

Hırsız cemaati soydu
00 0000 - 00:00

Camiye dadanan şüphelinin cemaatle girdiği camide ilk sünneti kılar kılmaz farz namazı sırasında hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

Beylikdüzü’nde bir camide öğlen namazı sırasında meydana gelen hırsızlık güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Olay, namazını kıldıktan sonra ayakkabı ve cüzdanlarının yerinde olmadığı fark eden cemaatin şikayeti üzerine ortaya çıktı. İhbar üzerine caminin güvenlik kameralarını inceleyen görevliler hırsızlık olayını gözler önüne serdi.

Cemaatle birlikte camiye giren hırsız, şüphe çekmemek için 4 rekat olan sünneti kıldı ve ardından farz namazı için imamın arkasında saf tutan cemaatin boşluğundan faydalanarak harekete geçti. Önce askılıklardaki çeketleri kurcalayan hırsız, daha sonra pahalı ayakkabının birini de alarak kayıplara karıştı.

Cami cemaatinden Mahmut Bilet, "Burada kamera takılı olduğu halde hırsızlıklar devam ediyor. Bir hafta önce yine ayakkabılar ve cüzdanlar çalındı. Bu nasıl önlenir bilemiyorum. Sürekli oluyor... Görüntülerde tespit ettik, bekliyoruz (yakalanmalarını). Değişik, değişik kişiler gelip sürekli hırsızlık yapıyor. Biz burada cemaatinde duyarlı olmasını bekliyoruz" dedi.

Aynı camide dört kez ayakkabısının çalındığını ifade eden Zeki Akyol ise, "Burada çok ayakkabı çalınıyor. Hep marka olan ayakkabılar alınıyor. Bende hep marka giydiğim için benim 4 tane ayakkabım çalındı. Dün giydiğim ve Avrupa’dan aldığım ayakkabım gitti. Fırsatı buldukça götürüyorlar. Ayakkabıların kalitesine baktıktan sonra götürüyorlar" diye konuştu.

Bu sırada söze giren Mahmut Bilet, "Zeki ağabey çay ocağında ayakkabıyı Avrupa’dan aldığını söylüyordu. Meğerse hırsızda yanında oturuyormuş. Hırsız ayakkabının Avrupa’dan alındığını duyunca Zeki ağabeyle namaza durduktan sonra selam vermeden ayakkabıyı alıp kaçmış" dedi.

Kamera görüntülerini ilçe emniyet müdürlüğüne teslim ettiklerini belirten cami görevlileri, kaçan hırsızların yakalanmasını istedi. Görüntüleri inceleme altına alan polis ekipleri, hırsızların yakalanması için soruşturma başlattı.

www.sanliurfagazetesi.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum