HAVA SICAKLIĞI YAKIP KAVURACAK

HAVA SICAKLIĞI YAKIP KAVURACAK

HAVA SICAKLIĞI YAKIP KAVURACAK
00 0000 - 00:00

Hava sıcaklığı sahil  kesimleri başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir sıcaklık yer yer 40  derecenin üzerine çıkacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre;  bugün öğle saatlerinden sonra sadece Rize, Hopa ve Trabzon'un doğu ilçelerinde  kısa süreli olmak üzere sağanak yağış görülecek.  Hava sıcaklığı Türkiye’nin genelinde 2 ila 4 derece artarak; güney, iç ve batı  bölgelerimizde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.  Meteoroloji yüksek sıcaklık sebebiyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı  vatandaşları dikkatli olması yönünde uyardı. Rüzgâr, Genellikle kuzey ve  kuzeydoğu, zamanla iç ve güney kesimlerimizde batı ve güneybatı yönlerden  hafif, arasıra orta kuvvette esecek.
—BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra Trakya kesimi, akşam saatlerinden  itibaren bölge genelinde parçalı bulutlu bir hava hâkim. Ege: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren Kuzey Ege'nin iç kesimleri  parçalı bulutlu.
Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri az bulutlu ve açık. Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç  kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Orta ve Doğu Karadeniz: Doğusu parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden  sonra Rize ve Hopa çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı, diğer yerler az  bulutlu ve açık. Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu  olması bekleniyor. (ANKA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum