Harran AKP İlçe başkanlığına Özyavuz seçildi

Harran AKP İlçe başkanlığına Özyavuz seçildi

Harran AKP İlçe başkanlığına Özyavuz seçildi
00 0000 - 00:00

AK Parti Harran İlçe 4. Olağan Kongresinde İlçe Başkanlığına yeniden Mahmut Özyavuz seçildi.
 
AK Parti İstanbul Milletvekili, Şanlıurfa Koordinatörü Harun Karaca, Milletvekili Halil Özcan, İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez, Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, İl Başkan Yardımcılar İsa Kızıldemir ve Mehmet Büyükfırat, İl Yönetiminden Ahmet Kenan Kayral, Hümeyit Bilbay ve delegeler Harran Yatılı İlköğretim Bölge Okulu salonunda
gerçekleşen kongreye katıldılar.
 
Kongre, Divan Kuruluna Ahmet Kenan Kayral, Hümeyit Bilbay ve İbrahim İbrahim Boğa'nın seçilmesi ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kongreye gönderdiği mesajı İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez okudu.
Kongrede Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, selamlama konuşması yaparak kongrenin hayırlı olmasını diledi.
Daha sonra Halil Özcan salondakilere kısa bir konuşma yaparak Türkiye Suriye ilişkileri hakkında bilgi verdi. Özcan; kongrenin hayırlı olmasını diledi.
Son olarak Kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili, Şanlıurfa Koordinatörü Harun Karaca, seçimlerde her zaman oylarının yükseltmesinin sebebi dürüst ve şeffaf çalışmanın eseri olduğunu vurguladı.
Suriye'deki olaylara da değinen Karaca “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Orada bir zulüm yapılıyor. Biz yapılan zulmü onaylamıyoruz. Nitekim Başbakanımız “One Minute” diyerek, İsrail Zulmüne ve BM'de Somali'ye insanlık yardımı yapmayan ülkeleri uyararak gösterdi. Bu nedenle her gün büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Bu anlamda Harran kongremizin de hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
 
Daha sonra tek liste halinde gidilen kongrede, Mahmut Özyavuz delegelerin oylarını alarak tekrar başkanlığa seçildi.(Haber Yusuf Güler)


YORUMLAR

  • 0 Yorum