Yozgat'tan Şanlıurfa'ya Gönül Köprüsü

Yozgat'tan Gönül Köprüsü kapsamında Şanlıurfa'ya öğretmen ve öğrencilerden oluşan 135 kişi geldi. Bir hafta boyunca Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan misafirler için Şanlıurfa Öğretmen Evi'nde bir tören düzenlendi.

Yozgat'tan Şanlıurfa'ya Gönül Köprüsü

Yozgat'tan Gönül Köprüsü kapsamında Şanlıurfa'ya öğretmen ve öğrencilerden oluşan 135 kişi geldi. Bir hafta boyunca Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan misafirler için Şanlıurfa Öğretmen Evi'nde bir tören düzenlendi.

Yozgat'tan Şanlıurfa'ya Gönül Köprüsü
31 Aralık 2013 - 23:00

Şanlıurfa’da bulundukları süre içinde Harran, Atatürk Barajı, Eyüp Nebi, müzeler ve alışveriş merkezlerini gezecek olan misafirler 1 Temmuz 2009 tarihinde ilimizden ayrılacak.

Yozgat’tan gelen misafirlere “Hoş geldiniz” diyen Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ümit ediyorum burada, olduğunuz ve kaldığınız sürece Gönül Köprüsü Projesi’nin amacına uygun, gerçekten gönüllerde köprü oluşturacak, dostluklar, arkadaşlıklar kuracaksınız. Şanlıurfa’mızı birçok yönüyle Yozgat’a taşıyacaksınız. İnşallah bu proje sadece bu geziyle, bu ziyaretle burada kalmayacak. Muhakkak surette burada oluşacak bir takım bağlar ömür boyu devam edecek” dedi.

Gönül köprüsü kapsamında Şanlıurfa’ya gelen öğrenciler aşağıdaki görüşlerini dile getirdi.

Eda Nuraydın (Yozgat)

Eda Nuraydın, Yozgatlıyım. Ben Şanlıurfa’yı daha farklı bir şey düşünüyordum ama daha güzel gördüm. İnsanlar çok sıcakkanlı. Bizi çok güzel karşıladılar. Bence burası Yozgat’tan da güzel diyebilirim. Gönül Köprüsü bence çok güzel bir proje. Yani bizim gönlümüzü fethediyor dileyebilirim, resmen. Çünkü tanımadığımız kişilerle arkadaşlık kurduk, burada. Benim çok hoşuma gitti.

Sultan Akbaba (Yozgat)

Sultan Akbaba Anadolu liseliyim. Bence çok güzel bir proje. Hani kişilerin ya da insanların diğer kültürlerle taşımlarını sağlıyor. Kardeşlik, dayanışma açısından çok güzel bir proje bence. Bence Şanlıurfa çok güzel, tarihi eser açısından muhteşem bir il.

Sefa Kılıç (Yozgat)

Sefa Kılıç, Yozgat Anadolu Lisesi’ndeyim. Bu proje bence Türkiye’nin en güzel projelerinden biri. Bize çok iyi değerler katıyor. Yeni bir şehir tanıyoruz, yeni bir insan tanıyoruz. Bu da bizim için çok iyi, güzel bir proje oluyor. Şanlıurfa daha hiç gelmediğim bir şehirdi ve çok güzel buldum. Tarihi eserlerden dolayı, insanları çok yakın, sıcak. Bence gezilmesi gereken bir yer.

Gülay Şahin (Yozgat)

İsmim Gülay, soy ismim Şahin. Projeyi süper buldum. Gelemeyen çocuklar geliyor, böyle. Görmediğimiz yerleri de görüyoruz, biz. Devam etmesini diliyorum.

Rumeysa Başkal (Yozgat)

Adım Rumeysa soyadım Başkal, Yozgat’tan geliyorum. Proje bizim için çok iyi, yararlı. Dışarıdaki kişilerle empati kurmamızı; nasıl anlaşabileceğimizi; insanlığı. Şanlıurfa güzel beğendik. İnsanlar insan canlısı ve çok güzel.

Mücella Ok (Yozgat)

Adım Mücella, soyadım Ok, Yozgat’tan geliyorum. Gönül Köprüsü ile ilgili düşüncelerim: iller arasında arkadaşlıklar kuruyoruz; dostluklar kuruyoruz. Böylece kardeşlik daha da artıyor, bence. Çok yararlı bir proje olduğunu düşünüyorum. Şanlıurfa çok güzel bir yer gerek tarihi eserleri ve gerekse doğal güzellikleriyle.

 

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum