YILDIRAMAYACAK

YILDIRAMAYACAK

YILDIRAMAYACAK
00 0000 - 00:00

Taşçılar açıklamasında Malğaç tarafından iddia edildiği gibi daha önce yayınlanan “2. Şaban Dişli Vakası” başlıklı haberden ötürü ceza aldığı iddiasının da gerçekleri yansıtmadığını belirterek şunları söyledi: “Öncelikle kamuoyunun sanliurfa.com sitesi ile tek ilişkimin teknik destek sağlamak olduğunu bilmesini istiyorum. Haber noktasında Şanlıurfa ile bütünleşen siteye 100’den fazla kişi editörlük yapmaktadır. Günde 30-35 tane haberin yayınlandığı siteyi bir kişiye mal etmenin ne kadar doğru olduğunu ben de kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Geçen yılda Sayın Malğaç yine bir haberden dolayı beni suçlamış daha sonra da şahsıma polisle gönderdiği tekzip metnini yetkimi aştığı için yayınlamadığımdan dolayı dava açmıştı. Dava tek celsede karara bağlanmış fakat ben üst mahkemeye itiraz ettiğimden devam etmektedir. Verilen karar da haberin yanlışlığından dolayı değil, Tekzip metninin yayınlanmamış olmasından dolayıdır. Malğaç açıklamasında sanki yalan haber yapıldığından dolayı ceza aldığım yönünde kamuoyunu yanıltmaktadır. Şimdi Yıldıray Malğaç’a soruyorum.

Bana telefonda bu haberleri kim yapıyor biliyorum dediğiniz halde neden sizinle ilgili bir haber çıktığında beni hedef alıyorsunuz? Bahse konu olan sanliurfa.com sitesinde yetkisi bulunan ve samimi olduğunuz editörlerine haberlerinizi yaptırdınız mı? Bu haberleri yaptırırken hiç biri engellendi mi? Sizin kendinize ait bir makam aracınız var mı yok mu? 63 PR 708 plakalı Honda Marka arabaya sizden başka kimse biniyor mu? Polis araçları tasarruf genelgesi nedeniyle mahallelerde devriye gezmezken, Sizin şoförünüz siz araca binmeden önce aracı çalıştırıp klimayı açarak yakıt giderinin artmasına neden oluyor mu? 2. Şaban Dişli Vakasına konu olan aracın tamir masraflarını Ayberk Harita firması ödedi mi? Ödediyse ne kadar ödedi? Valilik bünyesinde kurulan derneğe ödenen bu para daha sonra hangi firmaya ödendi? Bu haber çıktıktan sonra derneği neden feshettiniz? Defterleri neden sizde aylardır bekliyor? Bu evrakları neden mahkemeye vermiyorsunuz?

Vali Yardımcısı Yıldıray Malğaç’ın bu sorulara da cevap vermesini bekliyorum.

Sahibi adresi belli olan bir sitenin tüm sorumluğunu ilgim olmadığını kendisi de bildiği halde sürekli bana yüklemesi hiçbir vicdan sahibi tarafından kabul edilemez. Benim şahsına ve makamına saygı duyduğum Malğaç’ın yanlış yönlendirmeler sonucu kin ve nefret kokan tutumundan vazgeçmesini bekliyorum. Şahsıma yönelik açıklamalardan dolayı hukuki ve ceza kanunundan doğacak haklarım saklı kalmak üzere kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum