Yardım kuruluşları yola çıktı

Yardım kuruluşları yola çıktı

Yardım kuruluşları yola çıktı
00 0000 - 00:00

İHH’den yapılan yazılı açıklamaya göre ;Yardım kuruluşları Ramazan hazırlıklarını sürdürüyor. Aylar önce çalışmalarına başlayan yardım kuruluları hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmak için ekiplerini yollara çıkarmaya başladılar. 18 yıldır Ramazan çalışmasını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, Gezici Aşevi’ni yola çıkardı. Gezici Aşevi 22 ilde iftar yemeği verilecek. İftar yemeklerinden 30 bin kişinin faydalanması bekleniyor.

Yardım kuruluşları Ramazan hazırlıklarını sürdürüyor. Aylar önce çalışmalarına başlayan yardım kuruluları hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmak için ekiplerini yollara çıkarmaya başladılar.

18 yıldır Ramazan çalışmasını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, Gezici Aşevi’ni yola çıkardı.

İHH’dan yapılan açıklamada “Gezici aşevi, ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği vermek için 22 ilde konaklayacak. Gezici aşevinin ilk durağı Konya olacak.

Her gün bir ilde Gezici Aşevinde pişirilen yemekler, ihtiyaç sahibi insanlarımıza, yetimlere, yolda kalmışlara ve kimsesizlere dağıtılacak. Aşevinden pişirilen yemek içeriği et kavurma, pilav, ayran ve ekmekten oluşuyor.  İftar yemeklerinden 30 bin kişinin faydalanması bekleniyor” denildi.

Gezici aşevi hayır köprüsü kuruyor

İHH Genel Başkanvekili Yavuz DedeGezici aşevi, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında hayır köprüsü kuruyor. İnsanları bir araya getirerek iyilik, yardımlaşma ve paylaşma gibi bir toplumu bir ayakta tutan önemli sosyal değerinin yaygınlaşmasını sağlıyor. İftar yemeklerine ilin yerel yöneticileri de katılarak, vatandaşlarla bir araya geliyor, Ramazan’ın manevi iklimini birlikte yaşıyorlar” şeklinde konuştu.  

İHH Gezici Aşevinin uğrayacağı iller şu şekildedir: Adana, Adıyaman, Aydın, Bingöl, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, İnegöl, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Malatya, Muş, Nevşehir, Sivas, Trabzon ve Uşak.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum