Vali'ye Ağır eleştiri

UrfaHA-Şanlıurfa Valimizin ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ve urfada'ki iktidar milletvekillerinin arasındaki polemiği tam 1,5 yıldır bir insan olarak bir urfalı olarak izliyorum.

Vali'ye Ağır eleştiri

UrfaHA-Şanlıurfa Valimizin ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba'nın ve urfada'ki iktidar milletvekillerinin arasındaki polemiği tam 1,5 yıldır bir insan olarak bir urfalı olarak izliyorum.

Vali'ye Ağır eleştiri
31 Aralık 2013 - 23:00

Şanlıurfa Belediye Başkanı ile Valinin bir şehit cenaze töreninde  davranışlarına bakın Şanlıurfa Valisi’nin Belediye Başkanı’na ter dönüşünü  iyice inceleyin aydın insan bundan  çok mana çıkaracaklardır.Neden bunu söylüyorum orada ne var. Bir evladımızın Doğuda şehit oluşu var.Cenaze töreni var.Fakıbaba esas duruşta. Eline önüne bağlamış cenazeyi gözleri ile izliyor.Sayın Valimiz çocuğu önüne almış Fakıbaba’nın yüzünü görmesin diye yüzünü sağa çevirmiş.

Fakıbaba Belediye Başkanıdır.58 bin kişinin seçtiği kişidir. Sayın Vali Devletin Valisidir. Mevcut hükümetin  atadığı bir validir. Bir valinin Belediye Başkanına  muhalefet yapma hakkı var mıdır ? Türkiye’de böyle Kanun var mı ? Bir valinin seçilmiş Belediye başkanına saygısızlık yapma hakkı var mı ?, urfa halkını tanımayan Urfa belediye Başkanını da tanımaz.Urfa halkına  saygısı olsa idi, Urfa Belediye Başkanına da saygısı olurdu. Ben şuna inanıyorum.7 milletvekili gitmeden önce sayın valinin urfayı terk etmesi lazım. Önce Vali’nin gitmesi lazım.

Şanlıurfa halkına saygısı olmayan bir Vali’nin urfa’da kalması benim için çok yanlış bir harekettir. Bunu açık ve Net söylüyorum.Bir Belediye Başkanı halkın oyu ile seçilir ve urfa halkının temsilcisidir. Sayın valimde T.C Hükümetinin temsilcisidir.Belediye Başkanı ile uyum sağlamak mecburiyetindedir. Şanlıurfa’da 35 yıldır siyasetin içinde seçmen olarak bulunuyorum. Hiçbir dönem görmedim. Bir belediye Başkanı, bir Vali, milletvekili bu kadar birbirine muhalefet etsin, bunun da tek kaynağı  sayın validir.Milletvekillerini de Belediye Başkanına da kışkırtan sayın validir.Ben buna inandım.Bu karede bunu gördüm.1,5 yıla yakındır bunu takip ediyorum.Direkmen Sayın Vali  Sayın Belediye Başkanına muhalefet yapıyor.bu yanlıştır. Ne sayın Urfa Valileri gördük.Ahmet Bahçivan’ın muhalefet döneminde burada 3-4 tane Vali gördük. O valiler bile Ahmet Bahçıvan’a muhalefet yapmadı. Ama bu sayın Vali gerçekten Ahmet Eşref Fakıbaba’ya milletvekilleri ile beraber olup muhalefet yaptı. Dedi.

 

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum