VALİ OKUTAN’A AYAK UYDURAMADILAR

VALİ OKUTAN’A AYAK UYDURAMADILAR

VALİ OKUTAN’A AYAK UYDURAMADILAR
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Valiliği İl Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü son günlerde programları bazı basın kuruluşlarını haber verirken bazılarını görmezden gelmesi tepkilere neden oluyor.
İl Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü son zamanlarda bazı basın organlarına özel servis yaparken bazı kuruluşlara bülten bile göndermemesi basın arasında çifte standart olarak değerlendirildi.
Haber ve görüntüleri özel olarak bazı ajanslara servis yapan İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bu konuda rahatsızlığını dile getiren basın kuruluşlarına ise oyalama taktiğini uyguluyor. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın göreve başlamasıyla yeni döneme giren Valilikte eski yönetim anlayışında olan memurlar nedeniyle sitsem eskisi gibi işliyor. Bazı basın organlarına kıyak geçen basın müdürlüğü en son icraatını dün yaptı. Dün akşam Bozova’ya giden Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın programını birkaç  basın kuruluşlarına bilgi veren Basın Müdürlüğü yetkilileri diğer basın organlarını aramayarak çifte standardı sürdürdü.. Konuyu Valilik Basın Müdürü Cemal Sofuoğlu’na ileten UrfaHA imtiyaz sahibi Muhammet Taşçılar son günlerde bu tür uygulamaların rahatsızlık verdiğini dile getirerek “2 hafta önce durumu Cemal beye aktardık. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın görüntülerini bazı ajanslara CD halinde servis yaparken bazılarına haber bile verilmemesi düşündürücüdür. Biz o günde ftp adresimizi verdik. Görüntüyü direkt olarak ftp adresimize atabileceğini belirttik.CD gibi külfette de gerek olmadığını belirttik.  Bu sorunu pazartesi çözeceğini söyledi. Aradan 2 hafta geçti dünde Bozova’ya giden Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın gidişini bazı ajanslara telefonla bildiren Basın Müdürlüğü yetkilileri UrfaHA başta olmak üzere bazı basın kuruluşlarına haber vermedi. Dün akşam İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Cemal Sofuoğlu ile görüştüm bu sorunu çözeceğini ilgili çalışanın Şanlıurfa’ya döner dönmez görüntüleri bize vereceğini dile getirerek telefonu kapattı. Ama öğlene kadar bekledikten sonra görüntülerin gönderilmesini sağlamadı. Bu geçmiş dönemden kalma mantıkla hareket eden Basın Müdürlüğünün ilk uygulaması değil. Daha önce de buna benzer olaylarla karşı karşıya kaldık. Bu sıkıntımızı dile getirdik. Fakat halen devam ediyor.” dedi.
Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın göreve başlamasıyla Valilikte gözle görülür değişim olmasına rağmen Basın müdürlüğünün bu uygulaması dikkat çekiyor.
Şanlıurfa Belediyesi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, AK Parti başta olmak üzere bir çok kuruluş programlarını SMS yoluyla anında her basın kuruluşuna eşit biçiminde duyururken Devleti ve Hükümeti temsil eden kurum Şanlıurfa Valiliğinin halen tüm basın kuruluşlarına anında ayırım yapmaksızın programları gönderememesi ise dikkat çekiyor. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın basının haber alma özgürlüğüne hassasiyetine rağmen Şanlıurfa Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde bu gibi uygulamalar olması ise düşündürücü olarak değerlendiriliyor.

Medya mensupları ise Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın bu konuya kısa sürede çözüm bulacaklarına inandıklarını belirttiler.(UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum