VALİ OKUTAN HALKIN ARASINDA

VALİ OKUTAN HALKIN ARASINDA

VALİ OKUTAN HALKIN ARASINDA
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Valiliğine atandığı günden halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan  Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ziyaretlerden arta kalan zamanlarını halkla birlikte geçiriyor.

Kısa zamanda Şanlıurfa halkının gönlüne çalışkanlığı ile taht kuran Vali Nuri Okutan incelemelerde bulunmak üzere akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç’la birlikte Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezine gitti.

Makam aracı ile Haşimiye Meydanında duran Vali Nuri Okutan araçtan inerek Şanlıurfa’nın tarih kokan dar sokaklarında ilerlemeye başladı. Ara sokaklarda dükkân işleten çarşı esnafını ziyaret eden Vali Okutan bir süre esnafla sohbet etti.

Esnaf tarafından çok sıcak karşılanan Okutan daha sonra karpuz satan bir esnafın tezgâhına yönelerek karpuzun fiyatını sordu. Esnafla karpuz pazarlığı yapan Vali Okutan daha sonra halıcılık faaliyeti gösteren bir hana girerek, han esnafıyla tek tek tokalaşıp, sohbet etti.

Han içinde faaliyet gösteren bir okuma salonunu gezen Okutan, salon yetkilisinden bilgi aldı ve kitapları inceledi. Bir grup esnafın sigara içerek sohbet ettiğini gören Vali Okutan esnafa yönelerek “çok sigara içmeyelim, sağlığımızı tehlike altına almayalım. Bakın yukarıda bir okuma salonumuz var bol bol kitap okuyalım ki bilgimiz artsın” diyerek esnafı okuma salonuna yönlendirdi ve okuma salonuna kitap verecekleri müjdesini verdi.

Kepenklerini indirmeye başlayan esnafla da sohbet eden Okutan, ünlü Gazelhan Kazancı Bedih’in dükkânını da inceledi. Esnaf ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Vali Okutan’a meyan kökü satan bir esnaf bir bardak meyan kökü ikram etti. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan 11 Nisan İlköğretim Okulu’nda da incelemeler de bulundu.  (UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum