VALİ FAKİRLERE YEMEK DAĞITTI

VALİ FAKİRLERE YEMEK DAĞITTI

VALİ FAKİRLERE YEMEK DAĞITTI
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa’nın tek aşevi olan Gönüllü Kuruluşlar Vakfı Aşevi sıcak yemek dağıtımına başladı. Yıl boyunca yardımlarına devam eden Gönüllü Kuruluşlar Vakfı Aşevi sadece sıcak yemek dağıtımını belirli zaman diliminde gerçekleştiriyordu. Geçtiğimiz yıl Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aşevi eski Vali Yusuf Yavaşcan tarafından kapatılmıştı.Aşevinin  kapatılmasıyla birlikte yükü artan Gönüllü Kuruluşlar Aşevi’nde 1 Nisan’da sona eren sıcak yemek dağıtımına yeniden başladı. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ın Başkanı olduğu Şanlıurfa Valiliği sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından maddi yönden desteklenen , Şanlıurfa Belediye Başkanlığınca da 270 bin ekmek desteği ile yemek dağıtımına başlayan aşevi günde 12 bin kişiye üç çeşit yemek veriyor.

Yemek dağıtımının başlaması ile Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’da aşevine gelerek fakirlerin yemeğinden yedi ve fakirlere bizzat yemek dağıttı. Gönüllü kuruluşlar yetkililerinden Abdulkadir Canpolat, Baki Özmen, Encüment Kaplama, Ali Topal ile Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu'da katıldı.

Gönüllü Kuruluşlar Aşevi sorumlusu Ali  Topal ;  biliyorsunuz 18 yıl önce 75 aileye hitap edecek şekilde kuruldu. Zaman içinde yemek dağıtımı devam etti. Son üç yıldır 8 ay yemek dağıtıyoruz. Bizim yaptığımız bir köprü mahiyetidir.Burada dul, sakat, yetim , mağdur ve asker ailelerine yardım yapıyoruz. Sıcak yemeğin yanında kuru gıda, elbise, nakit yardım, ilaç yardımı, kırtasiye yardımı yapıyoruz. Bizler sizlerin sayesinde köprü durumundayız. Dedi.
Yemek almaya gelenler ise; “ Memnunum çok şükür bize yardım ediyorlar. Vakıflar yardım ediyor. 8 ay yemek veriyor her şey veriyorlar” , “ Elbise, yemek veriyorlar memnunuz”, “ Memnunuz yemek veriyorlar. Kuru eşya yiyecek veriyorlar, para veriyorlar memnunuz” dediler.(UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum