Uyuşturucu ile Mücadele Günü

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Düşünür yaptığı yazılı açıklamada ; Sigaradan itibaren bütün uyuşturucuların en büyük zararı ve tahribatı beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir.

Uyuşturucu ile Mücadele Günü

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Düşünür yaptığı yazılı açıklamada ; Sigaradan itibaren bütün uyuşturucuların en büyük zararı ve tahribatı beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir.

Uyuşturucu ile Mücadele Günü
31 Aralık 2013 - 23:00

Bu sebeple akli ve zihni hayatın en büyük düşmanı olan uyuşturucular, insanın uyum gücünü zaafa ve iflasa götürmekle onu aileden, toplumdan ve çevresinden kopararak, yalnızlığa, bunalıma ve hemen ardından da sorumsuz,  bir hayata mahkum eder.

Bağımlıyı, yaşayan bir ölü haline getirir.

Bu sebeple, uyuşturucuların, bağımlıya, aile hayatına, doğacak çocuklara, iş hayatına, aile ve ülke ekonomisine, ferdi ve toplumsal ahlaka (namus , iffet, şeref, haysiyet v.s.) verdiği zararlar ifadelere sığdırılamaz.

İntiharların, cinayetlerin, her türlü fuhşiyat, gasp ve anarşinin temelinde uyuşturucu vardır.

Sosyal bir varlık olan insanın çevresi ile uyum içinde olması, akıl ve zihin sağlığı ile mümkündür.

Ruh ve bedenen sağlıklı ve dinamik bireylerden oluşmuş bir toplum yapısı istiyorsak, herkes kendine düşeni yapmak zorundadır. Özellikle yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizle, sevgiyle  ilgilenerek, onlara örnek davranışlar sergileyerek, onları alkol ve uyuşturucudan uzak tutmalıyız. Bu anlamda, anne- babalar, öğretmenler, din görevlileri, Aydınlar, ilim adamları, gençler için model oluşturan sanatçı, sporcu ve diğer ünlü şahsiyetler, yani sorumluluk sahibi herkes, sorumluluklarının bilincinde olmalıdırlar. Ayrıca televizyon ve radyo gibi kitle-iletişim araçları da gördükleri işlev açısından son derece önemlidirler. Bütün bu sorumluluk taşıyan birey ve kurumlar, toplumdaki her bir bireye ve özellikle de gençlere, bizi birey ve toplum olarak ayakta tutan değerlerimizi kazandırmaya çalışmalıdırlar.

Bunu da öncelikle, örnek davranışlar ve destekleyici olarak bilgilendirerek yapmak gerekmektedir. Bu yapılamadığında insanların, kendilerine ve çevrelerine zarar verecek davranışlarda bulunmalarını engellemek oldukça güçtür; çünkü hayatın değerini anlamayı sağlayacak olan manevi değerler kazanılmadığında insanlar, iyiye ve güzele yönelmek yerine, boşluğa ve depresyona itilmektedirler. Böyle bir insanın, anlamsız bulduğu hayatı aşmak için başvurduğu en kısa yol, maalesef, teselli bulacağını düşündüğü, içki ve uyuşturucu olmaktadır.

O halde, öncelikle topluma karşı daha büyük sorumluluğu olan kişi ve kurumlardan başlamak üzere, her birimiz kendimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeliyiz.

Özellikle taklit  çağındaki gençlerin, sözlerden çok davranışlardan etkileneceği gerçeğinden hareketle, eğiticiler, sanatçı, sporcu v.b. sorumluluk taşıyan herkes, topluma olumlu örnek olmaya çalışmalıdır.

Uyuşturucu kullanmayın ikazıyla, uyuşturucu ile mücadele mümkün olmamaktadır. Ancak uyuşturucu yada alkol kullanım ihtiyacı hissetmeyecek, özgüvenli, duyarlı ve manevi değerleri yüksek, güçlükleri yenebilmeleri ve kendilerini hayata hazırlamaları hususunda onlara her fırsatta yardımcı olunan, başarılı gençler yetiştirebilmek uyuşturucu ile mücadelede başarıyı sağlayacaktır.

Uyuşturucu kullanımı ve trafiği ile mücadele günü dolayısıyla Şanlıurfa ‘ da uyuşturucu trafiği ile mücadelede büyük başarılara imza atan Emniyet ve Jandarma ekiplerimize teşekkür eder, Şanlıurfa lı gençlerimizin öz güvenli, manevi değerleri yüksek, kendilerine ve topluma faydalı başarılı insanlar olmasını Cenabı Allahtan niyaz ederim. Dedi

 

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum