Urfa'da Öğretmenlerden Açlık Grevi

Urfa'da Öğretmenlerden Açlık Grevi

Urfa'da Öğretmenlerden Açlık Grevi
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa’da, bir grup öğretmen, yurt genelinde tutuklanan, görevden alınan ve sürgüne gönderilen öğretmenlere dikkat çekmek için 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde 3 günlük açlık grevi başlattı.

KESK Şanlıurfa Şubeler Platformu üyesi bir grup öğretmen, 24 Kasım’da Eğitim- Sen Şubesi önünde basın açıklaması yapıp, açlık grevi başlattı. Polisin güvenlik önlemi aldığı açıklamada üzerinde ’Gözaltı tutuklama ve sürgünlere karşı açlık grevindeyiz’ yazılı siyah tişört giyen öğretmenler adına konuşan KESK Şubeler Platformu sözcüsü Hasan Kılıçoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün 12 Eylül döneminin bir ürünü olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:

"Günümüzde 12 Eylül’ün yaratmak istediği öğretmen modeli AK Parti iktidarı eliyle kamu emekçilerine dayatılmaktadır. Sendikalarımız bu politikalara karşı yapmış olduğu muhalefetten dolayı yönetici ve üyelerimize dönük gözaltı, tutuklama sürgün gibi uygulamalar son dönemlerde artarak devam etmektedir. 2002’den günümüze kadar yüzlerce emekçi sürgüne gönderilmiş onlarcası da tutuklanmıştı. Tutuklanmayan arkadaşlarımız ise ülkemizin farklı bölgelerinde en ücra köşelerine çağdışı bir anlayışla sürgün edilmektedir. Çağdışı, antidemokratik ve hukuksuz bir şekilde sürgün edilen arkadaşlarımız için 3 gün boyunca dönüşümlü olarak açlık grevi yapacağız."

Zılgıt ve alkışlar eşliğinde slogan atarak sendika binasına geçen grupta bulunan 20 öğretmen, 3 günlük dönüşümlü açlık grevi başlattı.
(UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum