Türkmen Çiftçi Camiisi İbadete açıldı(Videolu Haber)

Karaköprü ilçesinde bulunan Türkmen Çiftçi Camii kılınan ilk cuma namazıyla birlikte ibadete açıldı.

Türkmen Çiftçi Camiisi İbadete açıldı(Videolu Haber)

Karaköprü ilçesinde bulunan Türkmen Çiftçi Camii kılınan ilk cuma namazıyla birlikte ibadete açıldı.

Türkmen Çiftçi Camiisi İbadete açıldı(Videolu Haber)
16 Kasım 2014 - 18:55

Karaköprü İlçesi Atakent mahallesinde vatandaşların cami ihtiyacını karşılamak için Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve kardeşleri tarafından babaları Türkmen Çiftçi ve Anneleri Hacı Emine Çiftçi adına yaptırılan Camii, Taziye evi ve Kur’an Kursu bugün ibadete açıldı.

Türkmen Çiftçi Camii`ndeki ilk cuma namazına; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Belediye Başkan Yardımcıları İsa Kızıldemir, Tahir Kalkan, Ömer Göçebeler, İl Müftüsü İhsan Açık, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok, Karaköprü Belediye meclis üyeleri çok sayıda vatandaş katıldı. Bölge için önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan camii de İl Müftüsü İhsan Açık vaaz verdi.

Geçen yıl yapımına başlanan camii genel itibariyle üç bölümden oluşuyor.  Sadece cami olarak düşünülmeyen yapı içinde Kur-an Kursu, bin kişi kapasiteli taziye evi ve yemekhane bulunuyor.

ÇİFTÇİ: “BABAMIZIN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİK “

Cuma namazı sonrası açıklama yapan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Rabbime hamd ediyorum. Allahıma şükürler olsun. Kardeşler olarak babamızın vasiyetini yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. İnşallah birçok Müslümana ibadet etme vesilesi olur. Gerek kuran kursunda yetişecek çocuklarımızın İslamiyette Allahın kelamı ile tanışmaları, gerekse taziye evinin bu bölgeye hizmet vermesi bizi huzurlu kılıyor. Biz görevimizi ve elimizden geleni yaptık. Allah emeği geçenden razı olsun” dedi.

İl Müftüsü İhsan Açık ise yaptığı açıklamada, “Hamdolsun şehirleşme ile birlikte şehrimiz büyüyor. Mescitlerimizin ve Camilerimizin çoğalması gerekiyor. Hayırsever kardeşlerimiz taşın altına ellerini koydular. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah Camiisi olmayan, ezan sesi duyulmayan bir yer kalmayacak. Allah yapandan yaptırandan vesile olandan razı olsun” dedi.

Şanlıurfa Günceli Facebooktan takip etmek için Tıklayınız  

Şanlıurfa Günceli Twitterden takip etmek için Tıklayınız

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum