Turizme havaalanı darbesi

Turizme havaalanı darbesi

Turizme havaalanı darbesi
00 0000 - 00:00

Hava yolu ulaşımının her geçen gün artırılmaya çalışıldığı Güneydoğu Anadolu Projesinin(GAP) merkezi Şanlıurfa’da Devlet Hava Meydanlarının GAP Uluslararası Havaalanını, uluslararası statüden çıkartmak için çalışma başlattığı yönünde duyumlar alan Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası bu duruma tepki gösterdi.
 
Şanlıurfa TSO Başkanı E.Sabri Ertekin aldıkları bu duyumu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile paylaşarak böyle bir yanlış içine girilmemesini istedi.
 
ŞUTSO Başkanı Ertekin, Bakan Yıldırım’a gönderdiği yazıda GAP Uluslararası Havaalanını uluslararası statüden çıkartmanın bölge turizmini ve ekonomisini olumsuz bir şekilde etkileyeceğini aktardı.
ŞUTSO Başkanı Ertekin, Bakan Yıldırım’a gönderdiği yazısında şu ifadelere yer verdi;” Sayın Bakanım, aldığımız duyumlara göre GAP Uluslararası Havaalanımızın adının, uluslararası kelimesi çıkartılarak sadece GAP Havaalanı olacağını öğrendik. Ulaştırmanın özellikle de hava ulaşımının turizm ve ekonomimiz için son derece önemli olduğu malumunuzdur. Elimizden geldiğince seferleri arttırmaya çalıştığımız ve uluslararası uçuşların başlaması için girişimlerde bulunduğumuz bir ortamda hiç hoş olmayacak bu değişiklik, durumun farkında olan halkımız tarafından da hoş karşılanmayacaktır.”
 
BERLİN VE KIBRIS’A SEFER TALEBİ
ŞUTSO Başkanı Ertekin, bakan Yıldırım’a gönderdiği yazısının devamında ise GAP Uluslararası Havaalına uluslararası statüden çıkartılmasının yanlışlığını dile getirerek bunun ötesinde Berlin-Şanlıurfa ve Kıbrıs Şanlıurfa seferlerinin konulmasını istedi.
 
Havayolu ulaşımını arttırarak Şanlıurfa’yı kuş uçmaz kervan geçmez konumundan kurtarmak istediklerini bakan Yıldırım’a gönderdiği yazıda hatırlatan ŞUTSO Başkanı Ertekin, GAP Uluslararası Havalanın, uluslararası statüden çıkartmak yerine bu havaalanın daha da iyileştirilmesi için uluslararası seferlerin Berlin – Şanlıurfa, Kıbrıs – Şanlıurfa şeklinde başlaması için bakan Yıldırım’a destek beklediklerini aktardı.(UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum