TİGEM Vanlı depremzedeleri kucakladı

TİGEM Vanlı depremzedeleri kucakladı

TİGEM Vanlı depremzedeleri kucakladı
00 0000 - 00:00

Van depremin ardından Türkiye’nin birçok yerinde barındırılan depremzedelerden 40 kişi, Tarım İşletmesi Müdürlüğü’nün (TİGEM) Ceylanpınar’da bulunan sosyal tesislerine yerleştirildi.
7 aileden oluşan 40 kişilik depremzedelerin büyük çoğunluğunun Van merkezden geldiğini belirten İşletme Müdürü Ertuğrul Anbar, Gökçayır İşletmesi sosyal tesislerinin bir katının tamamen kendilerine ayrıldığını, Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde düzenli bir şekilde sağlık kontrollerinin yapıldığını, her ailenin rahat bir şekilde hayatlarını sürdürebilmesi için tüm imkanların kendilerine sunulduğunu dile getirdi. Ertuğrul Anbar, "4 lise öğrencisinin de aynı şekilde eğitimlerini görmelerine yardımcı olduk.
İşletme imkanları dahilinde sosyal tesislerde kalan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" dedi.
Yaklaşık bir hafta önce TİGEM’e bağlı Gökçayır İşletmesi Sosyal Tesisleri’nde kalmaya başlayan 25’i çocuk 40 depremzedenin günlük ihtiyaçları, barınma ve 3 öğün sıcak yemekleri karşılanıyor. Tesislerde kalan 5 çocuk babası Vanlı Mustafa Demir, Van merkezde bakkalık yaptığını yaşanan depremde dükkanının ve evinin tamamen yıkıldığını belirterek, 9 gün çadırda kaldığını ancak havaların soğumasıyla birlikte Şanlıurfa Valiliği vasıtasıyla Gökçayır’a geldiklerini söyledi. 6 çocuk babası Fahrettin Solkol ise 3
çocuğunun çeşitli üniversitelerde eğitim gördüğünü ifade ederek, kendilerine sağlanan imkanlar için işletme yetkililerine teşekkür etti.

www.sanliurfagazetesi.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum