Tankerle 80 Bin Paket Kaçak Sigara Sevki Polise Takıldı

Tankerle 80 Bin Paket Kaçak Sigara Sevki Polise Takıldı

Tankerle 80 Bin Paket Kaçak Sigara Sevki Polise Takıldı
00 0000 - 00:00

Aydın ve Uşak polisinin ortak çalışması sonucu Şanlıurfa’dan tankere doldurdukları 80 bin 500 paket sigarayı Batı illerinde satmayı planlayan 3 kişilik bir suç örgütü çökertildi.
Edinilen bilgiye göre; Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbarı çalışmalarda Şanlıurfa’dan hareket eden bir tankerde yüklü miktarda kaçak sigara bulunduğu öğrenildi. Söz konusu tankerin Aydın ve Uşak illerine gitme ihtimali olduğu bilgisine ulaşan Aydın KOM görevlilerince yapılan araştırmada kaçak sigara yüklü tankerin Uşak güzergahına seyir halinde olduğu tespit edildi. Uşak Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlileriyle yapılan bilgi paylaşımı sonucu bahse konu araç Uşak il merkezine girişte durduruldu . Kamyonet olarak kayıtlı olmasına rağmen LPG tankeri olarak kullanıldığı ortaya çıkan araç içerisinde bulunan A.D.(34), Ş.D.(29) ve Ş.D.(19) isimli şahıs yakalandı.
Uşak Cumhuriyet Savcısından alınan arama kararına istinaden araçta yapılan aramada çeşitli markalarda 8 bin 50 karton içerisinde 80 bin 500 paket Gümrük Kaçağı sigara ele geçirildi. Operasyonda ele geçirilen kaçak sigarlara el konulurken; A.D., Ş.D. ve Ş.D. isimli şüpheliler sorgulanmak üzere Uşak KOM Şube Müdürlüğüne getirildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum