ŞUTSO ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİN SORUNLARINI MASAYA YATIRDI

ŞUTSO ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİN SORUNLARINI MASAYA YATIRDI

ŞUTSO ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİN SORUNLARINI MASAYA YATIRDI
00 0000 - 00:00

ŞUTSO toplantı salonunda bir araya gelen öğrenci servislerinin firma yetkileri yaşadıkları sorunları ŞUTSO Başkanvekili Cem Göncü’ye ve Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol’a aktardı.
Öğrencilerin okula giderken sağlıklı ve güvenli taşınması için yapılması gerekenlerin yanı sıra servis sahiplerinin yaşadıkları sorunlarında tartışıldığı toplantıda ŞUTSO Başkan Yardımcısı Cem Göncü,  toplantıda görüşülen konuların kayıt altına alındığını bir sonraki toplantıda ise sorunların ne kadarının çözülüp çözülmediğini Ticaret ve sanayi Odası olarak takip edeceklerini vurguladı.
Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol ise toplantıda konuşulanları değerlendirmeye alacaklarını hatırlatarak korsan servislerin önüne Eylül ayında geçeceklerini aktardı.
 
Toplantıda dile getirilen konular arasında, korsan öğrenci servislerinin önüne geçilmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ihale yolu ile köylerde taşımalı eğitim yapan okullara öğrenci taşıyan servislerin “ S” plakası olmaması, “S” plakası ile Güzergah İzin Belgesi arasındaki çelişki, belediyenin bu durumu iç yönetmenliğinde düzeltmesi talebi gibi konular yer aldı.
 
Öğrenci taşıma ücretlerinin ise bir sonraki toplantıda ele alınacağına dikkat çekilen toplantıda kimi servis sahipleri ise “S” plakasıyla yazın boş oldukları dönemde aileleriyle ilin merkezinden başka bir yerine piknik yapmaya bile gidememekten dert yandı.
 
Belediyeden bu konuda kendilerine kolaylık sağlamalarını isteyen bazı öğrenci servisi sahipleri, öte yandan “S” plakası olduğu halde öğrenci taşımacılığı yapmayan çok sayıda aracın bulunduğunu belediye yetkilerine iletti.(UrfaHA)


YORUMLAR

  • 0 Yorum