Suriyeli Öğretmenlere Eğitim

Suriyeli öğretmenler aile eğitici eğitim programına katıldı

Suriyeli Öğretmenlere Eğitim

Suriyeli öğretmenler aile eğitici eğitim programına katıldı

Suriyeli Öğretmenlere Eğitim
12 Mayıs 2015 - 23:15

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Rahime Beder Şen, bir takım incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Rahime Beder Şen, Aile eğitim programları çerçevesinde Suriyeli sığınmacı öğretmenlere yönelik eğitici eğitim programına katıldı.

Programda bir açıklama yapan Şen,ailede ve toplumda kadının önemine değinerek “Kadın aile için olmazsa olmaz bir unsurdur. Toplumun sağlıklı gelişimi için aile ne kadar önemli ise, ailenin sağlıklı bir biçimde devamı için de kadınında o kadar önemli olduğunu belirtti.

Suriyeli sığınmacılara yönelik eğitimlerin devam ettiğini belirten Başkan Şen, Bu çalışmaların tamamını vatandaşlarımız için yapıyoruz. Ama gördüğünüz gibi Suriyeli sığınmacılara yönelik eğitimlerde veriyoruz. İhtiyacı olan herkese eğitim vermeye çalışıyoruz. Bir insanın elinden tutmak önemliyken sizler burada birçok insanın sıkıntısına çare oluyorsunuz. Bakanlığımız aile eğitim programlarına devam edecektir” dedi.

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Rahime Beder Şen ile beraberindeki heyet ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Ceylanpınar çadır kenti ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum