Sınırında Hayvan Kaçakçılığı

Sınırında Hayvan Kaçakçılığı

Sınırında Hayvan Kaçakçılığı
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde, kaçak yollarla Suriye sınırından yurda sokulmak istenen 543 küçükbaş hayvan ele geçirildi.

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde, kaçak yollarla Suriye sınırından yurda sokulmak istenen 543 küçükbaş hayvan ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken, 543 koyun ve keçi, yedi emine teslim edildi.

Dün gece geç saatlerde Akçakale’de devriye görevi yapan jandarmalar, Suriye sınırından kaçak olarak geçmeye çalışıldığını fark etti. Sınır hattına giden jandarma, sürü ile Türkiye’ye geçmeye çalışan 30 yaşındaki İbrahim Halil L.’yi gözaltına alırken, 543 koyun ve keçiye de el koydu. Gözaltına alınan şüpheliyi sorgulanmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı’na götüren jandarmalar, küçükbaş hayvanları da savcılık talimatı ile yedi emine teslim etti. Ele geçirilen 23’ü keçi 519’u koyun 543 küçükbaş hayvanın bir süre gözetim altında tutulacağı, bulaşıcı hastalığı bulunmadığının saptanması halinde Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılacağı öğrenildi. (UrfaHA)

YORUMLAR

  • 0 Yorum