SİGARA YASAĞI YAYGINLAŞIYOR

SİGARA YASAĞI YAYGINLAŞIYOR

SİGARA YASAĞI YAYGINLAŞIYOR
00 0000 - 00:00

Şanlıurfa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nce “Hizmet İçi Eğitim” kapsamında organize edilen seminerinde 19 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan sigara içme yasağının uygulanacağı yeni alanlar konusunda Belediye Zabıta Ekiplerine önemli bilgiler verildi.
     Hukuk İşleri Müdürü Av. Lamih Çelik’in konuşması olarak katıldığı seminerde, 2 saatlik eğitim süresinde, sigara yasağının uygulanabilirliğini yüksek seviyeye çıkarmak için zabıta görevlilerinin yaptırım biçimlerinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi verildi.
    Hukuk İşleri Müdürü Lamih Çelik, sigara içmenin cezasının oldukça ağırlaştırıldığına dikkat çekerek, "Tüm bölgelerde yasanın uygulanabilirliğini sağlamak için Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimize büyük görev düşüyor. Zabıta Müdürlüğümüzün denetimlerini daha sıkı bir biçimde yapmaları gerekir. Yasa gereği lokanta, kafeterya, kamu kurum ve kuruluşları, statlar ile toplu taşıma araçlarında sigara içenlere 69 TL para cezası verilecek. Ayrıca sigara içenlere müsaade eden işyeri sahiplerine ise daha ağır para cezaları kesilecektir" dedi.
    İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Eğitim Birim Sorumlusu Nazlı Dengi, düzenlenen seminerde, 19 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan 4207 sayılı kanuna göre sigara içme yasağının uygulanacağı alanlar ve yasal yaptırımlar hakkında Zabıta Ekiplerine önemli bilgiler verildiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum